Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Univerzális rákszérum?

Univerzális rákszérum?

Figyelt kérdés

Nemrég jelent meg a következő cikk:


[link]


Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi, mennyire valós ez, és ha az, mikor lehet belőle mindennapos gyógymód a világon és Magyarországon?



2016. jún. 5. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Annyi értelme biztos van, hogy ha pontosan meghatározunk egy rákfajtát, az ellen lehet küzdeni.

Csakhogy a ráknak pont az a jellegzetessége, hogy a sejtek gyorsan mutálódnak (egy rákos daganaton belül az egyes sejtvonalak egymással is versenyeznek), ezért aztán pontos meghatározás kell. Ugyanis könnyen előfordulhat az, hogy a daganat 99%-a eltűnik - és aztán a megmaradó 2-3 sejtvonal egy még sokkal durvább rákot indít el, ami ellen aztán sokkal nehezebb küzdeni.

2016. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Első, te el se olvastad, miről van szó.

[link]


A cikk valóban beszél univerzális gyógymódról, de konkrét kutatás eddig csak végstádiumú melanomás betegekkel történt. (Ebből következően minden résztvevő messze túl van azon a szakaszon, amikor izolált daganata(i) van(nak), amiket eltüntetve remény van a gyógyulásra. Midenki annyira beteg, hogy hiába tüntetik el minden felbukkanó új daganatát, újra meg újra megjelennek. A szervezetük tele van ide-oda vándorló rákos sejtekkel.) Az eljárás lényege az, hogy a konkrét beteg konkrét rákjának feltérképezik a DNS-ét (a rák DNS-e nem ugyanaz, mint a rákos betegé), és megtanítják a szervezetet felismerni az adott DNS-ű sejteket. Azért gondolják, hogy nem csak melanomára fog működni, mert mindenféle rák DNS-ét fel tudjuk már térképezni, tehát az ötlet ugyanígy kivitelezhető. De ez nem garancia semmire, ki is kell próbálni más rákokon, amit meg is fognak tenni.


Egereken kipróbáltak több elképzelhető módszert a megvalósításra, ebből volt, ami nagyon jól működött. Eltűntette a tumorjaikat és azok nem is tértek vissza.


Embereken ez pillanatnyilag egy phase I kísérlet (annak is csak az eleje, még sok más emberen is le kell tesztelni), vagyis az a célja, hogy megtudjuk, mekkora dózist képes elviselni belőle a szervezet. NEM az, hogy megtudjuk, hatékony-e. 3 emberen tesztelték, mindhárman tolerálták a gyógyszert, és egy bizonyos dózis után mindhármukban jelentkeztek az egereknél tapasztalt immunválaszok és vagy javult, vagy stagnált az állapotuk (ez végstádiumú ráknál a "hatékony" kezelés definíciója. A tudomány jelenlegi állása szerint a stagnálás ebben az stádiumban jó dolog.). Egyikük tünetmentes.


Ezután még kell egy kísérlet (párszáz emberes), amiben azt fogják vizsgálni, hogy a már ismert tolerálható dózison belül maradva egyáltalán hatékony-e valamennyire a gyógyszer, majd még egy kísérlet arra (párezer emberes), hogy pontosan mennyire is hatékony és pontosan mennyire is biztonságos. Ekkor lesz egy valamennyire (a 3. szakaszban megállapítandó mértékben) hatékony gyógymód melanomára.

Másféle rákok gyógyításához külön kísérleteket kell majd folytatni.


A módszer nem kifejezetten költséges, úgyhogy ha hatékony, nem lesz akadálya, hogy szegényebb országokban is elterjedjen, mint pl. Magyarország.

2016. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Köszönöm a lepontozást.

Nem értetted meg, de én is azt írtam, mint te.

Először is: TÖBB mintát kell venni MINDEN daganatból.

2: Ezeken belül meg kell találni MINDEN sejtvonalat. Ezeknek mindnek különböző DNS-e van - és eléggé különbözhetnek.

3: Még azt is meg kell találni, hogy miben különböznek a saját, normális DNS-től, mert elég baj lenne, ha az ellenszer azt kezdené irtani.


A kétségeim pedig arról szólnak, hogy itt TÉNYLEG mindig mindent meg lehet találni?


Természetesen ez a kezelés javítani fog a beteg állapotán - de nem csodaszer. Ez egy utolsó esély arra, hogy az irtás után a maradékkal (ha van) - TALÁN elbír a szervezet maga.

De erre meg azért nagyon kicsi az esély, mert ezek már sokszorosan edzett és mutálódott sejtek, és mindent kibírnak.

2016. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem így van. Ha nem értesz hozzá, és ahhoz se veszed a fáradságot, hogy utánaolvass, minek osztod az észt?
2016. jún. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet:

megírnád, hogy mi nem stimmel azzal, amit írtam?

2016. jún. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebből is csak nagy sokára lesz gyógymód.
2016. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!