Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan, hogy több...

Létezik olyan, hogy több hímivarsejt termékenyít meg egy petesejtet? Ha igen, ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Olvastam a kiméráról és azt olvastam, hogy embernél is lehetséges. Azt viszont nem írja, hogy ez természetesen lehetséges e. Tehát az ilyen utódoknak két apjuk van?


[link]



2016. jún. 5. 21:19
 1/8 anonim válasza:
11%
Ennek az "eredményét" nevezik egy petéjű ikreknek.
2016. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:D hülyeség
2016. jún. 5. 22:07
 3/8 anonim válasza:
32%
Igen! Bàr én is csak futólag halottam róla. Ha egy nőben elég rövid időn belűl két pasi is elmegy akkor igen vicces példa: fehér/afró iker gyerekek
2016. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

#1

Nem, nem ezt nevezik egypetéjű ikreknek.

Még csak nem is kétpetejűnek.


Egyébként lehetséges természetes úton, de a világon alig 40 ilyen ember van.

2016. jún. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Az egypetéjűek teljesen normálisan termékenyültek meg, a fekete/fehér páros pedig 2 apától van, de 2 külön petesejt.

Az 1 petesejt 2 sperma egy nagyon súlyos kórkép, a neve pedig dispermia. Igen ritka.

2016. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
egyes, hármas hozzászóló, az ikerségnek ehhez semmi köze! egyetlen utód van két apától! valaki tud linkelni valami részleteset erről a jelenségről? mesterségesen előállítható ilyen? az ilyen utód egyébként rendes embernek néz ki attól, hogy két két hímivarsejtből van nem?
2016. jún. 6. 07:22
 7/8 anonim válasza:
100%
3as vagyok bocsànat hülyeségemért.....de most màr engem is érdekel
2016. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Triploid szindrómának hívják, itt az angol Wikipedia-link:

[link]


Azért triploid, mert kettő helyett három kópia van a sejtekben minden kromoszómából. 60%-ban az okozza, hogy két spermium termékenyíti meg ugyanazt a petesejtet, 40%-ban pedig attól, hogy a petesejt rossz, és kromoszómánként nem egy, hanem két kópia van benne (magyarán az anya teljes DNS-e a fele helyett).


A terhességek 1-2%-át érinti, de szinte kivétel nélkül gyors vetélés van belőle. Nagyritkán mégis megszületnek szegények, rettenetes betegségekkel. Az oldalon megtalálod a hosszú listát.

2016. jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!