Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy mondjam ki helyesen ezt...

Hogy mondjam ki helyesen ezt a matematikai definíciót?

Figyelt kérdés

Definíció: Az f: R->R, f(x) = a^x (a>0) függvényt exponenciális függvénynek nevezzük. Az a = 1 esetén az exponenciális függvény konstans: f(x) = 1^x = 1.


A bajom a def. elejével van, a "f: R->R, f(x) = a^x" -t hogy mondjam ki?

Persze úgy, hogy nyelvtanilag passzoljon is a mondat többi részéhez.


Előre köszönöm!



2016. jún. 6. 17:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Üdv, szerintem: A valós számokon értelmezett, valós értékű "a" az x-ediken alakú függvényt exponenciális fgv-nek nevezzük.. (a többi ugyanaz)


Ha így fogalmazol érettségin elég korrekt, nekem is nemrég volt

2016. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán még annyit érdemes megemlíteni, hogy az "a" szám pozitív valós.
2016. jún. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És azt hogy építed bele a mondatodba?
2016. jún. 6. 17:20
 4/16 A kérdező kommentje:

És ezt hogy mondod ki:

R+ -> R

2016. jún. 6. 17:20
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

R+ -> R : Ez volt a mondatom eleje, de már látom, hogy nem kötötted ki, illetve felcserélted. A valós számokon van értelmezve, és a pozitív valós számokhoz rendel értékeket.


Ha az első mondat nem tetszik, akkor azt is mondhatod, hogy: Azt a leképezést, aminek értelmezési tartománya a valós számok halmaza, és értékkészlete a pozitív valós számok halmaza, és a^x alakú ..

2016. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a beépítés alatt az "a"-ra való kikötést érted, elég a mondóka után megjegyezni ilyen formában: , ahol az "a" szám pozitív valós mivel negatív hatványalap esetén nincs értelmezve a törtkitevő
2016. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az exponenciális függvény inverzének a tartománya.

...

Nekem ez a nyelvezet nagyon nem jön át, én nem tudok így fogalmazni. :D

És 133 oldalnyi ilyet kell bemagolni csütörtökig...

Nem tudom, hogy hogyan lehetne a def. jól megtanulni.

2016. jún. 6. 17:28
 8/16 A kérdező kommentje:
Úgy értem az R+ -> R volt az exp. fgv inverzének a tartománya.
2016. jún. 6. 17:28
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Ez sajnos a szóbelivel veleje jár. A kikötéseket sose felejtsd elhagyni, meg vigyáz a szóhasználatra, pl.: nem mindegy, hogy pozitív, vagy nemnegatív valós tartományt adsz meg (az utóbbi tartalmazza a 0-t is).


De a vizsgáztatók nem állíthatnak meg ilyenért szóval nem kell félned, hogy rákérdeznek és összezavarnak felelet közben. A végén esetleg rákérdeznek, hogy is van pontosan de addigra már összeszeded magad.

2016. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Definíció: f: R+ -> R, f(x) = log(a){x} (a>0, a!= 1) függvényt logaritmusfüggvénynek nevezzük.


Ezt hogy kell kimondani?

Azt a függvényt, melynek értelmezési tartománya a valós számok halmaza, értékkészlete a pozitív valós számok halma és aminek a hozzárendelési szabálya: fx = a alapú logaritmus x ahol a pozitív de nem 1, logaritmus függvénynek nevezzük.

ÍGY?! :O

2016. jún. 6. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!