Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek az eddigi...

Mi a véleményetek az eddigi időjárásról idén nyáron?

Figyelt kérdés

szinte alig van nap amikor igazi nyári idő lenne, van egy pár de az nagyon kevés. Nagyon sok a felhős nap, illetve a szeles nap. Most is kánikulát igértek, ennek nyomát sem látom, folyamatosan jelennek meg az ilyen cikkek de kánikulának nyoma sincs. Nem tudok hol élnek.

Tavaly ilyenkor már sokkal jobb volt az idő, több volt a napsütés, a nyári nap. Ez inkább még csak tavasz, ez semmi esetre sem hasonlit nyárra. Mi a véleményetek?



2016. jún. 19. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
HAARP időjárás módosítása
2016. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értelmes választ ha lehet. Az első komment nem érdekel mert nem ezt kérdeztem
2016. jún. 19. 10:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Amit az első válaszoló ír az egy hatalmas baromság, egy kamu cikkekből olvasott összeesküvés elmélet. Az időjárás alapból elvan cseszve, de az köszönhető a globális felmelegedésnek ahogyan szétcseszték a légkört a gyárakkal meg a szennyezésekkel. Ha a HAARP igaz lenne akkor a média már ezen csámcsogna a TV is napi szinten mondaná be hogy gond van készüljünk fel rá, de ennek nyomát sem mondták be, sőt egy riportban beszéltek arról hogy nem kell minden ilyet elhinni. Amiket csíkokat látunk az egyszerű kondenzcsík aminek köze nincs az időjárás befolyásolásához. Ugyanis az időjárást nem lehet befolyásolni ilyen szinten.


Amúgy kérdező bocsi hogy eddig offoltam. Nekem erről a nyárról az a véleményem hogy hőmérséklet szempontjából nekem bejön ez az idő, nincs túl meleg, nincs túl hideg, elég egy póló és egy nadrág ha ki akarok menni az utcára. Gyárban dolgozok ott sincs nagy meleg bent a csarnokba ami különösen jó mert el lehet viselni, este bőven elég pólóba hazamenjek délutános műszakból akár. Persze az igazi nyár nekem is hiányzik, én már mennék strandolni nagyon szívesen, bár a bőröm a tűző napot nem igazán bírja, de én általában árnyékos helyen egész nap elvagyok a medencébe. A tavalyi nyár az nekem jobban tetszett eddig akkor valóban már szinte a legelején jó idő volt. Most kánikula nincs, felhős, fülledt idő van amit én nem nagyon bírok főleg ha 35 fokos fülledt meleg van, de ha száraz idő van azt csípem mert utálok magamra kapni millió féle ruhát hogy ne fázzak. Ha jó meleg van akkor akár meztelenkedhetek is.

2016. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen átlagos júniusi idő. Köztudott, hogy júniusban - hiába nyár - nagy a csapadékmennyiség a többi nyári hónaphoz képest. Ilyenkor még többször előfordul eső, zápor, zivatar. Van néhány nap 30 fokos csúcshőmérséklet aztán eső. Később kevesebb eső lesz hasonló vagy egy picit melegebb hőmérséklettel várhatóan. Ez egy átlagos, megszokott nyár. (Tavaly kevés volt az eső és igen meleg nyár volt.)
2016. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 aperitif ***** válasza:

Ez:


"Bárikus mocsár-helyzet


Olyan szinoptikus elrendeződés, amelyben nagyobb, kontinensnyi területen nem fedezhetőek fel jelentős (5-10 hPa-t meghaladó) különbségek a légnyomási értékekben. Az anticiklontól az különbözteti meg, hogy a légnyomási értékek jellemzően nem haladják meg az 1020 hPa-t, továbbá felszálló légmozgások uralkodnak benne. Uralkodó szél, áramlás hiányában az időjárás helyi hatásai igen erőteljessé válnak a bárikus mocsár-helyzetben. Az 1999-es év nyara jellegzetesen ilyen volt Magyarországon. Az időjárás a nyár folyamán hetekig trópusi jegyeket mutatott: Reggel derült ég, 9 óra felé erős fülledtség, konvekció, robbanásszerűen fejlődő gomolyfelhők a teljes égbolton, amelyek rövidesen egy helyben veszteglő tornyos gomolyfelhőkké fejlődnek. Ezek viszont uralkodó áramlás, vagy szélnyírás hiányában nem esnek szét, vagy mosódnak el. A déli órákban mozaikszerűen jelentős mennyiségű csapadékot adó veszteglő záporok az egész horizonton, kisebb zivatarok. Estére – az alacsony napállás miatt – lecsendesülő csapadéktevékenység. A bárikus mocsár-helyzet legkülönlegesebb tulajdonsága, hogy a tornyos gomolyfelhők tucatjai akár órákig ugyanabban a pozícióban maradnak, ami a mi éghajlatunkon rendkívül ritka látvány."

2016. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
sajnos a hőmérséklet sem éri el a 30 fokot de még a 28-at se
2016. jún. 19. 11:30
 7/11 dellfil ***** válasza:

Szerintem esős. Bejött idén is a - "Ha Medárd napján esik, negyven napig esős az idő" - "bölcsesség".

Május vége, június eleje esős volt. Valószínű, hogy július közepéig ilyen is marad. :)

Egy cikk 2014-ből. :)

[link]

2016-ból:

[link]

Egyébként az utóbbi éveben igencsak bejött. Nekem úgy tűnik megnőtt a csapadékos nyarak, tavaszok száma. Javítsatok ki, ha tévedek. :D

[link]

[link]

[link]

Csak érdekességképpen:

[link]


dellfil

2016. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
a haarp nagyon is igaz gondolod a média bemondaná, hogy bocs, mi szabályozzuk az időjárásotokat?:DDD Ennyire ne legyünk primitívek, ma már bármit lehet modósítani agyhullámokat is :D
2016. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6: "Az 1999-es év nyara jellegzetesen ilyen volt Magyarországon." - tudtam, hogy ugyanaz történik most is, mint akkor, csak nem ismertem a jelenség nevét, és nem értettem, hogy működik. (Igazából a kiváltó okot most sem értem.)


#8: "gondolod a média bemondaná, hogy bocs, mi szabályozzuk az időjárásotokat" - amikor a pekingi olimpia volt, a kínaiak nagyon is büszkén hangoztatták, hogy milyen szép időt csinált az időjárásszabályzó hivataluk. De a Jesse Ventura TV-műsorában (ami eléggé mainstream volt) is bemutatták egy 2 m^2-es tartályban kicsiben, hogy működik a HAARP. (Most nem belekötni abba, hogy az igaz volt vagy kamu, csak azt akarom mondani, hogy nagyon is beszél erről a média, legfeljebb nem éjjel-nappal.)

2016. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Állandóan szakad az eső és jégeső. El se lehet menni sehova. Kinek jó ez? Senkinek. Lehetne már nyár.
2016. jún. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!