Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet hozzáadni fenilcs...

Hogyan lehet hozzáadni fenilcsoportot egy molekulához?

Figyelt kérdés

Hogyan kell fenilcsoportot adni egy gyógyszerhez házilag?


Eredeti képlet: 2-(2-Oxopyrrolidin-1-yl)acetamide

Fenilcsoportos változat: R,S)-2-(2-oxo-4-phenylpyrrolidin-1-yl)acetamide



#gyógyszer #kémia #vegyészet #fenilcsoport #fenilálás
2016. jún. 19. 16:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyi gebasz van ezzel a kérdéssel, hogy azt se tudom hol kezdjem. Először is, házilag sehogy. Ez még iparilag, vagy akár egy jól felszerelt szerves labor számára is közel lehetetlen kihívás. A fenilcsoportot nem az utolsó lépésben kell felrakni, hanem már eleve máshogy kell csinálni az egész gyártást, más kiindulási anyagokból meg ilyesmi. Aztán, még ha lehetséges is lenne, szerves kémiát nem akarsz otthon végezni. Még ha vannak is alapvető felszereléseid, a szerves kémia nem tartozik azon műveletek közé amik két kémcső összeöntésével elvégezhetők. Nagyon komoly laborfelszerelés kell hozzá. Harmadrészt, még ha lenne is jó felszerelésed, vagy mondjuk bejárásod egy profi laborba, akkor se csinálj ilyet ha amatőr vagy, mert a szerves anyagok nagy része mérgező, a reakciók robbanásveszélyes, meg még millió más probléma van velük. Negyedrészt, a gyógyszerek veszélyesek. Én nem tudom mire kell ez neked, de ha stimulánsként tervezed használni, nos hát ne tedd. Olyan témát feszegetsz, amiről ha nem tanultál évekig, akkor fogalmad sincs milyen veszélyekkel jár, hidd el csak feleslegesen veszélybe sodrod magad ezzel. Szóval röviden, bármi is volt a célod, hagyd a fenébe mielőtt bajod lesz belőle.
2016. jún. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ez még laborban sem lehetséges.
2016. jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Tom Benko ***** válasza:
Röviden: hiába írnánk le, szemmel láthatólag nem értenéd. Főleg, hogy ez nem lego, nem leszedem a kis kockát és a helyére teszek egy nagy tömböt. Ha meg értenéd, amit írunk, akkor nem lenne kérdés. Amúgy meg mire neked ez?
2016. jún. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, igaz, laikus vagyok nem kéne ezzel próbálkozni de tényleg érdekel az ilyen tipusú gyógyszerek szintézise, viszont tanulni meg nemigen tudok...főleg dyscalculia miatt lenne nehéz a kémia.


emellett tanulási nehézségeim és diagnosztizálatlan figyelemzavarom van, és az utóbbit kifogom vizsgálni, viszont nem szeretném magam ritalinnal tömni mert az rossz nekem.

Hidroxilcsoportot könnyebb lenne hozzáadni?

((RS)-2-(4-hydroxy-2-oxopyrrolidin-1-yl)acetamide)

Hát nézegettem a neten vannak olyan emberkék akik a kodeint meg a paracetamolt szét tudják választani akkor mondom hátha ez is lehetséges... a kognitiv funkció deficitemre kéne gyógyszer és a phenylpiracetam phenotropil 100x drágább mint a nootropil ellenben abból 10-30dbot is bevehetnék, nem hatna úgy a farmakokinetika miatt, nincs pénzem 20 ezer forintért külföldről behozatni, amit lehet még h elis kapna a vám. ADHD-re meg feledékenységre/krónikus fáradtságra kéne gyógyszerként...én ugy látom h ezeknek a nootropikus gyógyszereknek van értelmük, hiszen hol kötünk ki úgy hogy az egyetemek meg munkahelyek emelhetik a követelményeket végtelenségig meg nehéz megélni és nekünk nem hagytak lehetőséget a felzárkózásra...


ki ne szeretné jobban kiaknázni a humán potenciált? aki azt gondolja h az ilyen gyógyszerek csak öreg vén trottyoknál van értelme nagyon téved. jók a neuroprotektiv szerek megvédenek minket az idegmérgektől, pl. natrium glutamat, szkopolamin etc. a piracetamrol kimutatták h egészséges önkéntesekben is növeli a kognitiv funkciokat. külföldön ez már bejáratott téma ott étrend kiegészítőként lehet kapni a nootrop szereket amerikában pl. oxiracetám,piracetám,aniracetám vény nélkül. am meg az egész antidoppingos téma egy hülyeség, ezek minden jó dolgot betiltanak. betiltották pl. a béres cseppet a kobalt tartalom miatt a WADA.


Lassan oda kötünk ki h mindenki egyen muanyagot mert az nem fokozza a teljesitményt meg akkor ennyi erővel mért nem tiltják meg h ne egyenek hust mert az karnitint tartalmaz és az növeli a teljesitményt. sztem a benzodiazepinek meg a nyugtatók antidepik rekreációs kábitószerek használata már rég lejárt a nootrop szerekben van a jövő egyértelműen kiszoritják majd idővel a kábitószereket. ezek a szerek nem okoznak függőséget, nincs mellékhatásuk helyes használat esetén. ilyen teljesitményfokozó szerek a mindennapi életbe is vannak akár a kávé meg a nikotin gondoljatok csak bele hogyan terjedtek el... majd a nootrop szerek is elfognak terjedni. amerikában sokan szedik a racetám csoportba tartozó gyógyszereket mert kognitiv funkcióikat javitja és okosabbak lesznek tőle. itt az okosabb alatt értem hogy: jobb tanulási képesség, jobb memória, jobb problémamegoldás. nekem az orvosok nem foglalkoztak a problemaimmal sajat magamnak kell foglalkozzak vele és már nagyon sok tudásom/tapasztalatom van a nootrop szerek témájában. a nootropikumokkal ellentétben a kávé a szivet is pörgeti gyors sziverres, dehidratáció stb. sztem igen is használjuk ki a tudomány által adott lehetőségeket nem csalás ez hanem tudomány ugyanúgy van aki ásóval müveli a kertjét meg van aki- akinek nincs ásója az inkább kapirgálja a földet az ujjaival v más gyengébb eszközzel? ásóval lehet ugyanúgy ölni meg élelmiszert termelni. sztem az emberi elmének a potenciáljának kiaknázásban nagy lehetőség van és érdemes ezzel foglalkozni.

2016. jún. 20. 15:49
 5/22 anonim ***** válasza:

Otthon nem tudsz szerves szintéziseket végezni. Pont. Azok a gyógyszerek nem a semmiért qva drágák.

A tanulási nehézségeknek pedig semmi köze ahhoz, hogy hány hülyeséget nyal be az ember. Az öndiagnosztizálás veszélyes. Fordulj szakemberhez és szedd be amit felír. Ha szarul érzed magad tőle, akkor majd ad mást.

2016. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem öndiagnosztizálást folytatok, szakember segitsége mellett folytatom a kutatásaimat illetve tapasztalgatásokat a témában és hát az orvos is megmondta, nagyon tájékozott vagyok a témában többet tudok mint az orvosok. Ha az olyan egyszerű lenne h azt szedjem be amit az orvos felír, nem véletlenül oroszországban alacsonyabb a demencia meg az egyéb kognitiv deficitek rátája. az hogy mennyire van köze a tanulási nehézségeknek a szerekhez, amiket beszedek hát ha a pszichiátria elismeri h a depressziot az agyi kemikáliák neurotranszmitterek egyensúly hiánya okozza akkor a tanulási nehézségeket mért nem? megnöveled a dopaminszintet azzal a motiváció, figyelem és koncentráció is növekszik. de lehetséges megnövelni a dopaminerg rendszer hatékonyságát például ugy ha a receptorok denszitását és szenzitivitását megnöveled például... az acetilkolin szintén nagy szerepet játszik a koncentráció, tanulás memóriánál is és biztos senki sem visz be napi 550mg-ot amihez 5-6 tojást kellene megenni hát ezért normális dolog a feledékenység. ahhoz h az acetilkolin szintetizálódni tudjon kellenek a kolinprekurzorok jelenléte.
2016. jún. 20. 19:30
 7/22 anonim ***** válasza:

Talán azért kisebb oroszföldön a demenciában szenvedők száma, mert nem diagnosztizálják azt. Ahogy az ADHDt és egyéb zavarokat sem. Úgy meg marha könnyű jó statisztikát elérni.

De ha jársz orvoshoz és beszéltek erről, akkor ő mégis mit ajánl?

2016. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Dehogy nem diagnosztizálják nézd meg mennyi rakat termék van náluk kognitiv funkciók növelésére, v demencia kezelésére ( [link]

ilyenekről mi csak nem is álmodhatunk. a phenotropil egy jóféle gyógyszer melyet azért találtak ki az oroszok h fizikai állóképességet növelje+a szervezet ellenállóképességét az extrém klimákkal szemben plusz demenciára jó meg a memóriát javitja, mellékhatások nélkül, nem azért tiltotta be a WADA mert káros. A neurologusom szerint meg lehet probálni a nootropikumokat, ártani nem ártok velük csak hát drágák/nehezen hozzáférhetőek. háziorvossal összevesztem mert ő nem javasolja h én kezeljem magamat meg szedjem a dolgokat, mert ő 1-2 hétig birta csak szedni a piracetamot és a saját tapasztalataira épitett... hát fél éve szedem a cuccot mindenféle dologgal kombinálva és marhára nem volt még semmilyen mellékhatás, meg tudom hogyan kell kivédeni pl. a fejfájásos mellékhatásokat kolin pótlásával mivel a racetam csoportba tartozo gyogyszerek növelik az acetilkolint és annak a jelenlétéhez szükségesek az acetilkolinprekurzorok, ha a receptorok nem kapnak eleget akkor kiégnek, ezért van a fejfájás. namármost a betegtájékoztatóba bent van h a piracetam növeli egészséges felnőttekben is a kognitiv funkciókat nyugodtan szedhetem nincs ellenjavallata. amit jelenleg szedek mind szépecskén szinergikus hatásra építettem mert annyira gyengék a cuccok h fel kell őket erősíteni kombinálni kell. Piracetam+nicergolin+memantin+koffein+halolaj+l-tirozin kb. ezeket szedem nap mint nap. és én úgy érzem ezek segitenek a figyelemmel koncentrációval kapcsolatban meg h úgy általánosságban jobban marad meg a fejemben az infó, sőt nem is dadogok miota szedem a nootropilt. egy nagyon képzett neurológushoz járok aki egyetemi docens is egyben. ezeknek a szereknek egyáltalán nincs semmiféle kockázata, napi 8 órám abból áll h kutatok a témában mivel érdekel...vmi ilyesmit tanulnék ilyen szakmát pl. neurobiologusnak el tudnám képzelni magam vagy akár képzetlen tanácsadónak egy kognitiv idegtudományi intézetben ha ezeknek fele se jön össze akkor se probléma mert eléggé kompetens vagyok a témában és akkor megmaradna hobbinak.

2016. jún. 20. 21:46
 9/22 Tom Benko ***** válasza:

A kémia tanulásában a diszkalkulia nem okoz számottevő hátrányt. Viszont a jelek szerint sikerült néhány egészen szofisztikált konteót megtalálni.

1) Oroszország és demencia. Egyrészt más feltételek mellett diagnosztizálják, másrészt a népesség jelentős része meghal még azelőtt, hogy kifejlődhetne. Lehet náluk akárhány gyógyszer rá.

2) Van mellékhatás/nincs mellékhatás. Ha van hatás, van mellékhatás is, ennek a tagadása: ha nincs mellékhatás, nincs hatás sem. Ez egy elég közkeletű konteó sajnos, ugyanúgy, hogy valami titokzatos okból a jó, hatásos gyógyszereket nem engedélyezik.

Óvatos legyél!

2016. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Csak azon gondolkozok hogyha például a málnaszörp adalékanyaga tanulási nehézségeket okoz (nem én találom ki rá van írva a cimkére) meg a natrium glutamat pl. ezek a káros tartositószerek akkor miért kell neurologus h felírja a piracetámot v bármely más neuroprotektiv szert, ha a kognitiv funkciok rosszabitása nem büncselekmény. nem tom h ez mennyire konteó vagy sem, de nagy a túlnépesedés és nyilván ésszerű lenne ha az embereket igy probálnák meg butitani h jobban tudják őket irányítani, a háziorvos ugy irja fel az antidepit, benzodiazepint a sztatin vegyületeket mint a cukorka, meg a satöbbit pedig ártanak. hát milyen dolog ez? olvastam némely országban kapható a piracetam ugy is h bemész a patikában aztán megmondod h jónapot kivánok nootropilt kérek és adnak, nem röhögnek ki. bele van írva a betegtájékoztatóba, nem a laikusok számára szánt változatban, hanem az orvosoknak szánt változatában, hogy egészséges önkéntesekben is egyaránt javitja a kognitiv funkciokat ugy mint kognitiv deficitekben szenvedőknél is. Illetve hát igaz, hogy van mellékhatás, de sok amerikai a piracetamot ugy szedi h kanállal por formába bármennyit beszed, mert mondjuk patkánynál a letális dózis LD50 30 gramm/kg, sokan ugy szedik mintha egyszerü vitamin lenne.


Én fél év alatt fejfájásos mellékhatást észleltem, amit meg is tanultam hogy hogyan védjem ki, mit lehet tenni ellene ugyebár kolinprekurzor pótlás...acetilkolin receptorok kiégnek ha nem kapnak eleget. kezdetben hiperkinézist (túlmozgást) is tapasztaltam bár az el múlt ahogy szedtem tovább. tehát ne értsd félre én is elismerem h minden gyógyszernek van mellékhatása azonban valamelyik tolerálható meg némelyiket ki lehet védeni. nemrég a legutóbbi intenziv kutatásom azt eredményezte, hogy a feketeborsban lévő piperine alkaloid növeli a gyógyszerek és nutriensek felszívódását, ezt speciálisan phenythoinnal meg szedativ szerekkel benzókkal tilos szedni mert megnöveli a hatásukat, a teofillin-koffein hatását is növeli (nézd meg a pubmeden ottvannak a kutatások melyek alátámasztják a piperin absorptiot növelő hatását). szóval az az elméletem h aki szegény és nincs pénze gyógyszerre az felezze le az adagot és naponta egyen meg 10-20 szem feketeborsot összetörve igaz, ez nem alkalmazható olyan gyógyszereknél amelyeknek nagy mellékhatásaik vannak, mert ha felmegy a plazamakoncentráció gyógyszer szintje a vérben akkor a mellékhatások is növekednek kivéve ha lefelezed az a szokásos adagot max akkor. de én komolyan egy mellékhatást se észleltem. hát abba meg nem szeretnék belemenni h "mért szar a magyar egészségügy", ott van egy csomó betegségem, megváltozott munkaképességű vagyok és aki alkoholista és odamegy a bizottság elé megkapja a 90%os rokkantságot meg ellátásokat, mindent én meg születésem óta tartós beteg vagyok, pl. hormonproblemak, agyalapi mirigy rendellenesség amiket nem tudnak gyogyitani az orvosok hiába pótolják a hormonokat és ezeknek a hormonoknak a hiánya krónikus fáradékonyságot okoz, meg a pajzsmirigy alulmüködés ugy alapban kreténizmust amelyet az orvostudomány nem tud gyógyitani mivel veleszületett. mégse kapok semmilyen támogatást 1ik ellátásra benyujtottam a kérvényem és felkellett lebbezni mert nemismerték el h egészségkárosodott vagyok félre írták hogy 0% össz egészségkárosodás miközben 50%.. meg a rokkantságihoz lekéne dolgozzak 3 évet 8 órában hát én ezt nem bírom, a 6 órás munkát se bírtam ki, most viszont 10 óráról 6 órára csökkentettem le az alvási időmet meg úgy érzem produktivabb vagyok úgy általánosságban. ami zavar az a krónikus fáradtság, hiába alszom én 12 órát is naponta ugyanugy állandóan fáradt vagyok és emiatt gondolnak lustának az emberek amit rühellek, egészséges életmód meg minden megvan de a fáradékonyság ugyanugy meg van, ezek a nootrop szerek javitanak valamit mondjuk az ATP szintézis elősegitésével meg tkömtudja, de annyira azért még se jók amik itt kaphatóak mint mondjuk egy stimuláns. a stimulánsok közül meg nem sok van ami nootropikum is egybe meg nem ceszi szét az egészségemet ami meg normális azért meg megkérik a pénzét.


eleve a nootropikumokban azért látom a "jövőt", mert szerintem értelmes dolog... na mármost ahhoz h vmi nootropikumnak számítson meg kell felelnie a következő feltételeknek:


dr. Corneliu Giurgea alkotta meg először a „nootropikum” kifejezést, aminek a jelentése a görög "noos"(jelentése tudat) és "trope"(jelentése fordulat) szóból származik. Az hogy valami nootropikum (vagy nootropikus hatású) az azt jelenti, hogy az adott szer képes az emberi agy működését pozitív módon serkenteni.


Giurgea kijelentette, hogy a nootropikumoknak a következő kritériumoknak kell megfelelniük:

1. Fokozniuk kell a kognitív funkciókat (A tanulást, memóriát)

2. Helyre kell állítaniuk az agyat a különböző oxigénhiányos és rendellenes állapotokból

3. Meg kell védeniük az agyat a különböző barbiturátoktól, neurotoxinoktól

4. Növelniük kell az agyi mechanizmusokat

5. A farmakokinetikai hatásuk eltér a pszichotróp szerektől, nem okoznak szedációt, nem rendelkeznek pszichostimuláns hatással.

(A szereknek extrém alacsony toxicitásúaknak vagy nontoxikusoknak kell, hogy legyenek, agykárosodás veszélye nem állhat fent.)


Emellett, pl. szerinted a modafinil itthoni ára miért 45 ezer forint volt és külföldön csak 10 ezer? Sok ember mondja a modafinil jó stimuláns és növeli az éberséget (eugeroikus) viszont itthon nagyon korlátozzák, amerikaiak meg szedik és ez elvileg kitolja ugy az ébrenlétet úgy h napokig fenntmaradsz és később se üt vissza. kockázata persze van, az ogyei felhivta rá a figyelmet de még mindig jobb mint a ritalin és az amfetaminok, azoknál kevesebb a mellékhatása. meg allergiás bőrreakciókat a paracetamol ibuprofen is okozhat még se tiltják be, ugyanugy a sziv érrendszeri problémákat a koffein is okozhatja....

2016. jún. 21. 14:40
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!