Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a csípős íz fájdalominger...

Ha a csípős íz fájdalominger akkor sok ember miért szereti?

Figyelt kérdés
Én is olyan vagyok, hogy ha megvágom az ujjam már visítani tudnék, de a csípős ízt nagyon szeretem. Ezek szerint sok ember valamilyen szinten mazohista hogy vágyik a fájdalomra?
2016. júl. 1. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem, a tökönrúgás nem jó a pörköltbe tett erőspaprika helyett! Pincér, ez a pörkölt nem csípős! Bannngg...
2016. júl. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dellfil ***** válasza:
100%

Itt egy lehetséges verzió. A "tudományososságáért" :DDD nem kezeskedem, de szerintem belefér a "Brit tudósok bebizonyították" kategóriába. :)

Némely gondolatával még egyet is értek...


[link]


dellfil

2016. júl. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Boldogság-hormont termel :)
2016. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az alkohol íze szar és még mar is, miért isszák az emberek? Biztos jó, de én inkább a paprikát választom.

Na jó, én egy kicsit tényleg mazochista vagyok.

2016. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Némi kultúrtörténeti ismeret is segíthet megérteni.

Az ember tudatos lény. Ugyanúgy táplálkozik, mint az állat, a különbség az, hogy - éppen a tudata, gondolkodási képessége miatt - lényegesen később adja fel. Ugyanakkor az állat mindent megeszik, ami a fejlődése számára nem ártalmas, az ember viszont már a kora őskorban válogatóssá vált. Nem kell a húst megsütni például, amíg rá nem jövünk, úgy ízletesebb.


E ponton válik ketté az állat és ember étkezése. A táplálékellátás mértéke időben és térben erősen eltér. Normális körülmények között azt esszük, amit jobban szeretünk. Hiány esetén azt is, ami alkalmas (de akár undorító). A szokatlan ételek látványát és ízét is el lehet födni megfelelő módon. A szósz például mindent befed, a csípősség mellett nem érzünk egyéb ízt. E kettő együtt ehetővé tesz alkalmas, de nem megszokott ételeket.


Az ember sokkal jobban utánoz, mint az állat. A tudata pedig megmagyarázza ezt (hogy előnyösnek tűnjék). Az ego szeret összehasonlítani, szeret eredményes lenni, szeret kitűnni. Az emberek sokfélék, egyeseknek ez nem megy, ebből alakul ki a divat. Nem vagyok egy szupermodell, de öltözhetek úgy. Sőt, viselkedhetek is.


A hiány és a divat olyan érdekérvényesítők, amelyek sok "furcsa" dolgot eredményeznek az embernél. A kínaiak az élelemhiány miatt "találták fel" sajátos, csípős ételeiket, a divat pedig elterjesztette. A drogot Dél-Amerikában elsősorban a magasság elviselésére használták (és használják ma is), de az az állapot, amit előidéz, egyéb "problémák" kezelésére is jó. És utánozható. Főleg, ha óriási haszon van benne. A borral (alkohollal) hasonló a helyzet.


Speciális eseteket leszámítva, a "mazochizmus" az emberi tudat különössége (no és a biológia) folytán alakul ki, és a sokféle, akár ellentmondó emberi érdek összességének egyenlege eredményezi akár önpusztító alkalmazását. A drogos eleinte kíváncsi, kevés az ismerete, emiatt sok hátrány éri, aminek tudatát a droggal el lehet fedni. Aztán pedig a dolog önjáróvá válik. A csípős íz is megszokás (neveltetés), divat és érdekérvényesítés egyvelege. Sokan azért esznek rettenetesen csípőset, mert ez ámulatba ejti környezetüket. Fáj nekik a csípősség, de ehhez képest a soha nem elérhető érzés: rám figyelnek - sokkal fontosabb.


Nem egyszerű a sok különféle ok közül szétválasztani, mit miért teszünk, de az biztos, hogy ami látszólag rossz, az akkor és ott konkrétan pozitív egyenleget eredményez az egyénnek. Akinek a sikerélményre van a legnagyobb szüksége, mondhatni, ez az egyetlen éltetője.

2016. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!