Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan keresztény...

Vannak olyan keresztény közösségek ahol a kávé és az alkohol mellett nem megengedett az izgatottságot okozó élelmiszerek fogyasztása?

Figyelt kérdés

A kérdésem azért merült fel mert ismeretes hogy vannak olyan keresztények (pl. mormonok, adventisták) ahol az alkohol mint bódító szer és a koffein mint élénkítő szer fogyasztása nem megengedett. Ebből kifolyólag kérdezem hogy vannak akik a paprikát(kapszaicin), hagymafajtákat, mustárt, tormát, gyömbért és egyebeket nem esznek úgymond az izgató, csípős hatásuk miatt?

Sőt, van olyan étel amit azért nem esznek mert felkelti a szexuális vágyat?



2015. okt. 7. 03:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jézus mindenfajta eledelt tisztának nyílvánított.


z, hogy egyes vallások tíltanak bizonyos dolgokat, AMIK UGYE NINCSENNEK BENNE A BIBLIÁBAN, azzal túlmennek az írásokon.

2015. okt. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

de pl:


a tanúk nem fogyaszthatnak:


vért

szaloncukrot

csokimikulást

csokinyulat

cigarettát

születésnapi sütiket

névnapi sütiket

halowíni édességeket


nem nézhetnek semmi olyat, amit nem a társulat adott ki.


az egyik kiadványukat újranyomtatták, mert az egyik képen cssak térdközépig ért az egyik nő szoknyája.


az új képen jóval tovább ér...

2015. okt. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha van ilyen, akkor ott gondolom a híradót sem szabad megnézni, Nehogy izgatottságot okozzon...

Az más kérdés hogy nem érdemes.


És mi volna a helyzet a sárga csekkekkel, meg az adópapírokkal, ami a császáré? Engem ezek izgatnak fel a legjobban.

2015. okt. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Adventista Egyházban is tilos ilyeneket fogyasztani, még fekete teát sem isznak. (hivatalosan)
2015. okt. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Adventista Egyházban is tilos ilyeneket fogyasztani, még fekete teát sem isznak. (hivatalosan)"


Adventista voltam, meg tudom erősíteni ezeket. És azt is, hogy ezek külsőséges, képmutató dolgok. Kávétól, alkoholtól, cigitől végleg leszokott testvérről derült ki, hogy bizony kávéznak, cigiznek, stb... Szóval sem tudnak megjavítani, megtisztítani a lelkiismeretünket. A cigiről való leszokás nem tisztít meg, csak Jézus vére.


Az indító kérdéshez: még nem halottam ilyenről. Elvileg ezek a fajta csípős élelmiszerek egészségesek, ahogy az az ezekből fakadó izzadás is méregtelenít. Bár az igazi méregtelenítés Jézus vére, de azért jó, ha az ember nem dohányzik, stb ... Én nem iszom alkoholt, de szerintem semmi baj, ha valaki megiszik egy pohár bort vagy sört. Ha igaz hívő, úgysem lesz rabjai ezeknek, meg tudja ítélni, mikor és mennyit ihat, nem fog rászokni.

Szerintem Jézus Krisztus által újjászületett természetű ember úrrá tud lenni a szexuális vágyain, nem írja felül az ezt fokozó étel. Nem tudom, erről másnak mi a véleménye. Én így látom

2015. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." (1 Korinthusiak 6:12)

Itt természetesen ételekről van szó. A bor kis mértékben például még egészséges is.


"Vagy nem tudjátok, hogy testetek, amit Istentől kaptatok, a bennetek levő Szentlélek temploma, és ezért nem a magatokéi vagytok? Mert áron vétettetek meg: dicsőítsétek tehát Istent testetekben" (1 Korinthusiak 6:19-20).

Tehát, ha keresztény vagy, akkor a testeddel sem csinálhatsz, amit akarsz, törekedned kell, hogy egészségben megőrizd, amennyire lehet.

2015. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nahát kávét hol nem lehet?


egyébként meg hagyjuk már abba ezt a jehova tanúi mint keresztények dolgot, nem keresztények ne ma bibliát olvassák a hitük nem bibliai alapú, nem keresztények, ne írjunk rúluk úgy mint neoprotestáns kisegyházról, keresztény felekezetről stb, nem keresztények, aki megismeri őket annak az világossá fog válni

2015. okt. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"nem nézhetnek semmi olyat, amit nem a társulat adott ki"

Akkor hiába linkeltem videókat, nem nézték meg ezekszerint.

Ej, de igen nagy kár. https://www.youtube.com/watch?v=JGDKS3csmhk

2015. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#2 látom terjeszted a sötétséget, gratulálok.
2018. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7 Egyébként ezt ne te akard eldönteni. Kíváncsi lennék milyen versekkel hozakodnál elő a hited megvédésére.

Nem vagyunk protestánsok se adventisták jó lenne végre felfogni. :)

2018. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!