Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz-e? Vagy csak kitalacio?

Igaz-e? Vagy csak kitalacio?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy akik termeszettudomanyos tantarggyal tanulnak tovabb az egyetemen, (pl: biologia, fizika tanar) azok az egyetemi eveik alatt kapnak 50.000 forintot a termeszettudomanyos tantargyuk miatt?

2016. júl. 2. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted, aki pl. fizikát tanul, kap ötvenezret csak azért, mert fizikát tanul, míg az, aki nyelvészetet, az nem? Ilyen nincs. Valami félreértés lehet a dologban az ösztöndíjakkal kapcsolatban talán.
2016. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
En igy olvastam az ujsagban. Hogy ezzel batoritsak a fiatalokat a termeszettudomanyos tantargyak tanulasara. Ha egyet akkor 50.000t, ha pedig kettot valasztanak, akkor 75.000 ft tamogatast kapnak.
2016. júl. 2. 15:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínűleg vagy félreértés, vagy kamu. Az igazi motiváció az lenne, ha egy fizikus, biológus, kémikus normális fizetést kapna akkor is, ha állami intézményben kezd dolgozni és alapkutatással foglalkozik. Ne kelljen a versenyszférában olyan munkát vállalnia, aminek csak érintőlegesen van köze az addig tanultakhoz, csak azért, hogy rendes fizetést kapjon.
2016. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Asszem tényleg van ilyen de a tanári szakon :)
2016. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
@4: Ott se.
2016. júl. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Felvi magazinban olvastam nem hiszem hogy kamu lenne de nem tudom biztosra mert nem oda megyek :)
2016. júl. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem erre gondoltál? [link]
2016. júl. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te az osztatlan tanárképzés Klebelsberg képzési ösztöndíját olvastad, nem?


Ott vannak 25-50-75 ezer forintos ösztöndíjak havonta attól függően, hogy mit tanulsz, és hová fogsz menni dolgozni.

*Kiemelten támogatott szakok: informatikatanár, matematikatanár, testnevelő tanár, biológiatanár,

fizikatanár, kémiatanár, technika, életvitel-és gyakorlat-tanár, természetismeret-környezettan tanár

2016. júl. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen erről linkeltem be az előbb :)
2016. júl. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!