Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem jó ez a Riemann-inte...

Miért nem jó ez a Riemann-integrálás?

Figyelt kérdés

Az f(x)=4-x^x függvényről van szó, ennek próbáltam kiszámolni a görbe alatti területét.

Itt van egy kép a levezetésről:

[link]



2016. júl. 5. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti lépésben a tört számlálójában a + jeleket mínuszra változtattad, de a tört előtt meghagytad a mínuszt.

Ez biztosan rossz, de lehet, hogy van más is.

2016. júl. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aztán a szumma(4/n) hogyan lett 4???
2016. júl. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De meg eleve az első kifejezés mire vonatkozik?

Mettől meddig számolod a területet?

Ez alapján ugye 0-tól 1-ig, de ezt tudatosan így akartad, vagy véletlen?

2016. júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én csak most próbálom megtanulni a Riemann-integrálást, azért hibáztam. Egyébként én 0-4-ig akartam. Amúgy pedig a szumma 4/1 az azért lett 4 bár lehet, hogy tévedek, mert a szumma 1/n nyilván egy. Akkor pedig:

szumma 4/1=4*szumma1/n=4*1=4

Nem?

Akkor hogy tudom a teljes görbe alatti területet kiszámolni?

2016. júl. 5. 20:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Jujj...

A szumma 1/n az ún. harmonikus sor, és az összeg végtelen.

Ezt a végtelen sorok témakörében be szoktuk bizonyítani, már középiskolában is.

Az a baj, hogy a Riemann-integráláshoz a végtelen sorokat, illetve a konvergens sorozatokat betéve kellene ismerni.

Ha nem haragszol, ez nálad nincs még meg.

Így ezen a helyen nem fogunk tudni segíteni, át kellene venni az analízis bevezető részét.

2016. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocs, az előzőben másra válaszoltam!!

Szumma 1/k (k=1-től végtelenig) lenne végtelen.

Itt tényleg 1, hiszen n rögzített.

2016. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Általában, ha a és b között akarunk numerikusan integrálni, akkor ugye az [a;b] intervallumot kell n részre osztani és ezeken végigmenni az összegzéssel.

Így az összegzésben az x helyére a+k*(b-a)/n kifejezést kell írni. Ha 0 és 4 között összegzel, akkor ez esetben k*4/n-et kell írni.

2016. júl. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ismerem a harmonikus sort és tudom, hogy szumma 1/n-nek egyébként végtelen a határértéke!

Amúgy rájöttem erre a k*4/n dologra, de azért kösz!

2016. júl. 5. 23:56
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy azt kifelejtetted, hogy 1/n helyére is 4/n-t kell írni ebben az esetben, különben marhára nem jön ki.
2016. júl. 8. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!