Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor, hol és milyen körülmény...

Mikor, hol és milyen körülmények között mondta Einstein, hogy egyetlen felfedezésem sem született racionális gondolkodás során?

Figyelt kérdés

2016. aug. 2. 12:36
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%

Nagyon úgy néz ki, hogy Einstein soha nem mondott ilyet:

[link]


Szóval a válasz az, hoy semmikor, sehol. Ha ilyen, híres embernek tulajdonított idézettel találkozol, mindig célszerű Petőfi híres mondására gondolni:

[link]

2016. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és valaki más mondta? mármint ismert?
2016. aug. 2. 13:53
 3/7 Mojjo ***** válasza:
82%
@2: aligha. Természettudós legalábbis biztos nem - annak ellenére, hogy a természettudományok fejlődésében is sokszor nagy szerepet játszottak az intuíciók. Ez egy suta, buta mondat, amit valószínűleg szándékosan hazudtak Einstein szájába valakik, és elterjedt...
2016. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
A fenti első linken le is írják, hogy melyik másik mondata alakulhatott át így.
2016. aug. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
lehet, hogy nem mondta, és lehet hogy nem is lenne igaz, de egyáltalán nem suta, és nagyon fontos mondásnak tartom, és részben igaz
2016. aug. 3. 12:42
 6/7 Mojjo ***** válasza:
52%

@5: ez egy abszolút kijelentés, és mint olyan, definíció szerint nem lehet "részben igaz". Vagy teljes mértékben hamis, vagy teljes mértékben igaz.


A természettudományos felfedezésekhez vezető utak - ahogy már utaltam rá - gyakorta ki vannak kövezve intuíciókkal. Ugyanakkor, ha van valakinek egy intuitív ötlete, azt utána kőkemény racionalizmussal kell kidolgoznia. A természettudományokban az intuíció nem működik az arra épülő racionalitás nélkül (bár a racionalitás működhet intuíciók nélkül).


Szóval de, suta gondolat.

2016. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vree ***** válasza:

Soha egy csatát sem nyertem meg fegyverrel. - Napóleon


Mindent egybevetve, azt hiszem, a vallás kevésbé fontos, mint az emberek szeretete egymás iránt. - XII. Pius pápa


Soha nem voltam miniszterelnök - csak segítettem másoknak megtenni, amit nélkülem is megtettek volna. - Orbán Viktor


Tessék még egy pár "fontos" és "bölcs" - és éppen annyira hiteles :p - mondás, amit kirakhatsz a Facebook oldaladra. ;p

2016. aug. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!