Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan agysérült, aki...

Létezik olyan agysérült, aki elveszítette az érzelmeit? És ki lehet mutatni, hogy bizonyos fajta IQ teszteken a racionális gondolkodásuk miatt jobban teljesítenek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 14. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha létezne is, nagyon ritka lenne, de tudtommal ilyet nem írtak még le. (Amúgy gyaníthatóan nem, mivel az érzelmekért olyan esszenciális agyterületek felelősek, amiknek a sérülése halálos.)

A kérdés második feléhez meg az kéne, hogy a sérülése előtt az adott személy kitöltsön egy IQ-tesztet, hogy a sérülés utáni tesztjét a sérülés előttihez lehessen hasonlítani.


Értem én, hogy mire akarsz kilyukadni, de az amúgy úgy hülyeség, ahogy van. Mert mégis, mi az, hogy érzelem? Az egészséges izgulás szerintem egy érzelem, ami a teszt alatt stimumlálja a racionális gondolkodást is. A kitartás is egy érzelem, ami miatt egy nehezebb feldatatot nem feladunk, hanem csak azért is megcsinálunk. Nyilván ha épp gyászolunk vagy szerelmesek vagyunk, az meg eltereli a figyelmünket.

2014. nov. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 nlorant82 ***** válasza:
Igen van ilyen! Egy ilyen ember létezik a Földön és az U.S.A ban él egy baleset után lett zseni előtte rossz tanuló volt most meg bár zseni de nincsenek érzelmei ezt be is bizonyították tudományosan továbbá az orvosok jelenleg is kutatják hogy lehetséges ez! Én olvastam a srácról egy cikket a neten anno kb 2 hónapja!
2014. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
valami infót tudnál monani, hogy hol olvastad esetleg? milyen hírportálon, vagy blogon, avgy újságban?
2014. nov. 16. 12:54
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
nlorant82 az egyik legnagyobb kamu troll a gyakorin. Én nem venném készpénznek a válaszait
2014. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor kedves nlorant82, egy linket adj légyszíves, biztos emlékszel még valamire, amivel meg lehet találni.
2014. nov. 17. 08:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Az egyik kerdese szerint agyverzese volt.
2014. nov. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 nlorant82 ***** válasza:

Nem tudom hogy jön ide hogy agyvérzésem volt de igen az volt na és bárkinek lehet agyvérzése neked is!Továbbá soha nem voltam troll és nem szoktam trollkodni sem!


Meg fogom keresni az oldalt és estig átküldöm a linkjét ahol elég részletesen írnak a srácról!

2014. nov. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 nlorant82 ***** válasza:

[link]


A srácról egy másik cikk is ír ahol leírják hogy az érzelmeit is elveszítette ezt is linkelni fogom!

2014. nov. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi, érdekes, bár ez még nem azt bizonyítja, amit mondtam, mert nem tudjuk, hogy mekkora volt az IQ-ja előtte, ha egyáltalán az IQ jó mérőszám, szóval az hogy valaki nem ért a matekhoz, nem érdekli, vagy nem is tud róla, hogy létezik, azért még nem csodálkozunk, hogyha elkezd tanulni, akkor lehet belőle jó matematikus, és ehhez lehet segítség például egy térlátás, ami korábban még nem volt, de ez nem a racionális gondolkodás vagy az IQ-t jelenti


talán a másik cikk többet mond róla, várom, és köszönöm, hogy ezt is megkerested

2014. nov. 17. 10:33
 10/11 anonim válasza:
igen, létezik, írhatsz privit mi érdekel.
2015. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!