Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csernobil, és egyéb szennyezet...

Csernobil, és egyéb szennyezett területeken különböző rendellenességekkel született csecsemőknél, az fejlődési rendellenesség miatt alakult ki, vagy már a fogantatás előtt a hímivarsejt, és a petesejt rendelkezett valamilyen degenerációval?

Figyelt kérdés

Ugye ha valamilyen degenerációval rendelkezik a petesejt, vagy hímivarsejt, akkor nincs is fogantatás, azaz nem egyesülnek.... akkor csak is fejlődésiről beszélhetünk, de ebben a vonatkozásban értelmetlenné is teszi a fogantatás előtti káros környezeti előéletet.

De!

A hímivarsejt az folyamatosan képződik, így az ő oldali sérülés, hacsak nem képzőszervi, gyakorlatilag lényegtelen. Idővel képes lesz egészséges ivarsejtképzésre.

Ellenben a petesejt az az embernőstény születésétől kezdve már a testében van, és folyamatosan érik, így csak az ő mondjuk pl sugárzás általi sérülése a döntő tényező.

Szóval csak fejlődési rendellenességről beszélhetünk, amikor is a fogantatás után történt a degeneráció....

Elveszlek a gondolatokban, valaki segít kimászni belőle?



2016. aug. 2. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő előfordulhat.

Nem, nem kötelező annyira sérülnie a sejtnek, hogy életképtelen legyen.

Az meg egy dolog, hogy a hímeknél hetente képződik... na de miből? Az őssejt ugyanúgy sérülhet, és onnan kezdve akkor minden ivarsejt sérült, amelyik az ő utóda.

Ezzel együtt a petesejtek tényleg nagyobb veszélyben vannak.


Általában sugárzásnál az akkor éppen gyorsan osztódó sejtek vannak veszélyben.

2016. aug. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát ha sérült a petesejt, és/ vagy hímivarsejt, akkor is történhet megtermékenyülés? De hogy?

Vagy ez attól függ, hogy milyen a sérülés- degeneráltság? pl.: ha a hímivarsejt farok részét felépítő "rotor" sejtek sérülnek, akkor nem tud oda mozogni, vagy ha az érzékelése akkor nem talál oda, de ha a feji részben lévő DNS egy része sérül, attól még oda tud menni, de nem tud termékenyülést okozni, vagy oda megy, lesz egyesülés is, de valami hiba lép fel közben?



Ugye amikor megtörténik az egyesülés, akkor ellenőrzik a két fél által hozott genetikai kópiákat is, nem? És ha hiba van, akkor ott megáll a folyamat, és elvetél, vagy egyáltalán még addig sem jut el, vagy javítja, és úgy folytatja nem?


Erre tudod a választ?


(köszönöm az előző válaszodat egyébként, és ment a pacsi)

2016. aug. 2. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam sugárfertőzést 86-ban, de hamar elhagytam a fertőzött területet. 92-ben született gyermekünk, egészségesként jött a világra. Nálam több mint húsz évik tünetmentes volt a sugárfertőzés, 2013 óta jöttek elő a tünetek. Tudtam, hogy előbb-utóbb engem is elkap, mivel láttam sok évvel később a volt munkatársaimat, ismerőseimet, akik szintén ott tartózkodtak akkor, hogyan jelentkeztek náluk a tünetek és mennyi idő alatt emésztette fel a szervezetüket. Akkoriban mondták az orvosok, hogy a sugárfertőzés 15-20 év után adja ki magát, és igazuk lett. Viszont a gyerek, aki ma már felnőtt, semmilyen szinten nem "örökölte".
2016. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"ellenőrzik a két fél által hozott genetikai kópiákat is"

Mégis ki és hogyan?

Ha életképtelen, akkor elvetél - ha kisebb sérülése van, akkor megszületik, a mutációval együtt.

2016. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!