Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Éjszaka is eshet jégeső, vagy...

Éjszaka is eshet jégeső, vagy csak nappal?

Figyelt kérdés
Éjjeli jégesőt még nem láttam. YouTube-on van pár ilyen videó az USÁból, de pl. mifelénk Magyarországon lehetséges ilyen?
2016. aug. 3. 04:15
 1/6 anonim válasza:
2016. aug. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Mi a fenéért ne eshetne, főleg ha már láttál ilyet??
2016. aug. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk múlt Vasárnap késő este volt néhány jégdarab a szakadó esőben.
2016. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2016. aug. 3. 16:48
 5/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Eshet de ritkább.

A Jégesőhöz nagy és erős feláramlás szükséges ami többször egymás után is képes a jégszemeket felvinni magasabbra, ahol erős fagy van.

Így azok meghízhatnak annyira hogy nem olvadnak el míg leérnek.

Amikor ez a feláramlás legyengül vagy odébb áll akkor a jég lezúdúl.

Na most ilyen erős feláramlás csak nagyon erős besugárzás után annak hatására alakul ki.

Ennek ellenére lehetséges hogy egy terület még éjjel is annyi hőt sugároz ki hogy elegendő az erős feláramláshoz. így ott ilyenkor éjjel is lehet jégeső.


Másrészt ne feledjük éjjel legtöbben alszunk , így ha van is sokkal kisebb eséllyel látjuk! Tehát az egyébként is ritkább jelenséget még kis eséllyel is észleled.


Na ezért hiszik el sokan hogy éjjel nem lehet jégeső.

De lehet és van is. Csak legtöbbször átalszod, ha meg nem akkor kuriózumnak tekinted!

2016. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na én pont nem alszom, éjjel fent vagyok, nappal alszom.

Egyszer nappal esett a jég és aludtam, de nyitva volt az ablakom és arra ébredtem csak meg mikor már folyt le a víz a párkányról a szobában és pattogtak be a jegek :)

2016. aug. 4. 02:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!