Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Éjjel eshet jégeső?

Éjjel eshet jégeső?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyire gyakori?

Eddig azt hittem éjjel nem eshet,de a párom nagymamája szerint lehet, bár még ő sem tapasztalta.


2016. jún. 21. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Miért ne eshetne? A jégeső mindössze annyin múlik, hogy megfagynak-e odafent az esőcseppek, és elég nagyra nőnek-e ahhoz, hogy lehullás közben ne tudjanak már teljesen felolvadni.
2016. jún. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Elvi akadálya szerintem sincs.

Esetleg annyi, hogy éjjel nem olyan gyakoriak azok az extrém magassági hőmérséklet-különbségek, amelyek egy jégesőt kiválthatnak.

2016. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 aperitif ***** válasza:
100%

Még én sem hallottam, tapasztaltam éjjel eső jégesőt, mint ahogy hideg időben sem. Ennek valószínű az lehet az oka, hogy a jégszemeket valami a gravitáció ellenében a felhőben kell, hogy tartsa, ez pedig a felfelé áramló meleg lehet csak. Ha nincs felfelé áramló meleg levegő, és éjjel nincs, akkor a jégszem kezdemények már előbb lehullanak, mikor még egészen aprók, és elolvadnak, mielőtt a földre érnének.


De ez csak egy spekuláció a részemről, mérget nem vennék rá.

2016. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

A spekuláció szerintem korrekt.

Nem akartam sokat turkászni, itt egy wikis idézet:

"A jégeső a csapadék egy olyan formája, ami akkor alakul ki, amikor a zivatarban jelenlevő feláramlások a légkör extrém hideg rétegeibe esőcseppeket szállítanak magukkal, ahol azok szilárd halmazállapotúvá fagynak és a kialakuló jégszemek a zivatar leáramlásába kerülve a felszínre hullanak"

A lényeg az erős feláramlás, az éjjel tényleg ritka. Esetlegesen szerintem előfordulhat, hogy a feláramlás még nappali területre esik, de a leáramlás már éjszakaira.

gondolom egy hurrikán gond nélkül összehoz ilyet, de ugye felénk az ritka. :)

2016. jún. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Én már átéltem hajnali jégesőt, de csak nagyon rövid ideig esett, és apró szemű volt. Nyáron történt, a nap már felkelt kb. egy vagy két órája.
2016. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:
66%

Eshet.

Itt kedden hajnali 2-kor akkora jégeső volt, hogy bokáig ért a jég.

Nem kellett a nagymamát kérdezni, tegnap történt.


"Hétfő este délkelet felől újabb heves zivatarok érték el a keleti országrészt, több helyen 3-6 centis jég esett.

Nem pihennek a zivatarok, a keleti országrész hétfő éjjel sem "aludt", heves zivatarok vonultak végig, nagyméretű jég, felhőszakadás kíséretében. A viharok nem kímélték a házakat, szabadon parkoló autókat sem, jelentős károk keletkeztek.


Déli szomszédunknál, Szerbiában kezdődött a műsor, majd éjjel délkelet felől, a keleti megyéken végigvonulva északkeletet is elérték a heves zivatarok."


[link]

2016. jún. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 predali8 válasza:
Éjjel nincs jég, kell hozzá a nap melege hogy felnyomja a párát a magasba, amiből jég lesz! Aki azt vízionálja hogy már látott éjjel jégesőt, az tegyen fel egy videót jégesőről, ami éjjel esik, nem fog tudni... A feladat adott a sok "okosnak", cáfoljátok meg...(gondoltam :D)
2021. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!