Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gömbhalmazok központjában...

A gömbhalmazok központjában is feketelyuk van?

Figyelt kérdés

2016. aug. 7. 12:18
 1/2 Mojjo ***** válasza:
100%
Néhányban _valószínűleg_ igen - legalábbis úgy tűnik a megfigyelések alapján. Hogy általában van-e, vagy sem, nem tudni biztosan. Közepes méretű, pár száz, vagy pár ezer naptömegű fekete lyukakról van szó, amik létét egyesek valószínűnek találják gömbhalmazok közepén, ugyanakkor még annak a pár megfigyelt és valószínűsített fekete lyuknak a létét is, amire fent céloztam, van, aki vitatja. Szóval a részemről megmaradnék egy határozott nem tudjuk verziónál.
2016. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés, én ennyit találtam:


"Several globular clusters (like M15) have extremely massive cores which may harbor black holes, although simulations suggest that a less massive black hole or central concentration of neutron stars or massive white dwarfs explain observations equally well."


[link]

2016. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!