Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom útépítö munkás létére...

Apósom útépítö munkás létére lenéz engem emberileg de föleg szakmailag (multicég központjában csoportvezetöje vagyok). Miért csinálja? Hogyan szereljem le?

Figyelt kérdés

4 éve házasodtunk. Feleségem falusi, de mindig is el akart jönni. Az anyja mezőgazdasági dolgozó, az apja útépítö munkás. Meló után kocsmázni jár, stb. El tudjátok képzelni.

Én egyetemet végeztem, két idegen nyelvböl van felsöfokú nyevvizsgám. Kb. 6-8x annyit keresek mint az após, de soha nem néztem le söt elismertem milyen komoly fizikai munkát végez. Ehhez képest teljesen lenéz engem. Azt mondja, az én munkám az nem munka, én csak ücsörgök egy hűtött irodában és felveszem a fizetést a semmire. Hiába magyaráztuk el neki mi a munkám, hány emberért vagyok felelős. Nem akarja érteni. Az egész környékükön egy munkakerülő, semmittevő alaknak állít be. Tegnap összefutottunk a feleségem egy távolabbi rokonával. Kérdezte hogy még mindig munkanélküli vagyok és segélyeket veszek fel? Kiderült, hogy az após úgy beszél rólam mindenkinek, ami alapján azt lehet kivenni, hogy nincs munkám. "Nem csinál az semmit csak ül egész nap, kerüli a munkát. Aztán felveszi a pénzeket". Ez alapján azt hitték segélyből élek. Körbekérdeztünk és mindenki sajnálja a feleségemet, hogy olyan férje van akit el kell tartania, stb. 2 éves prémium kat. autóm van, saját lakásom volt amikor már megismerkedtünk. Azt hiszi az egész szülőhelye és sok rokona hogy ezeket ő fizette meg a szülei (miből?)!

Hozzátartozik a sztorihoz, hogy annak ellenére hogy falusiak és első a kétkezi munka, nagyobb sznobok mint sok fővárosi gazdag. Az após csak öltönyben jár munkán kívül, úgy viselkedik mintha a legalábbis a cégem vezérigazgatója lenne. Lenéz mindenkit, úgy közlekedik a hitelre vett (feleségem ad bele, mert ndm tudnák fizetni) 10 éves Skoda Octaviával mint egy uraság. Mindenkitől elvárja hogy felső tízezernek kezeljék, nyalizzanak neki. Ha egy eladó nem így tesz, akkor beír a panaszkönyvbe vagy odahivatja a tulajt. Nála nagyképübb embert a nagy semmire még nem láttam. Még jól meg is tudja játszani a gazdagot. Akik nem tudják hol dolgozik, azt hiszik milliomos, aki nem kérkedik a vagyonával (stílusa, beszéde alapján kb. azt hiszik hogy valami traktoros cég tulajdonosa lehet vagy termőföldjei vannak és abból gazdagodott meg, szóval nem egyetemet végzett értelmiségi milliomosnak nézik)


Mit lehet egy ilyen emberrel szemben kezdeni? Hogyan lehetne leszerelni?

Szerintem kisebbségi komplexusa van, csak nem értem miért rajtam vezeti le. Annyira hitelesen járat le, hogy mindenki neki hisz. Lejáratni, megszégyeniteni nem akarom, de rá kéne döbbenteni mindenkit, hogy ki kicsoda valójában.

Feleségem beszelt vele, de hiába. Álomvilágban él.



2015. aug. 17. 09:43
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
48%
Mióta kell egy útépítő munkás véleményét figyelembe venni?xD
2015. aug. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
15%
útépítő munkás létére... te miért érzed felsőbbrendűnek magad??? Attól, hogy diplomád van, emberként ez a hátom szó sokkal többet elmnd rólad, mint az önfényező litániád.
2015. aug. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

#1 szerintem ennyi esszel teged sem.


Amugy, ahogy leirtad kerdezo, ez vicces. Meg kell tanulni nem foglalkozni azzal, amit mas mond, aki szamit, ugy is tudja, ki van. Akinek van egy kis csepp esze,az oreget rohogi ki.

2015. aug. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
64%
Na a második is valami komplexusos szakmunkás, aki olvasni sem tud. :D
2015. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
89%

Én le se s.z.a.r.n.á.m a helyedben.A másik meg kit érdekel,hogy mit gondol rólam néhány falusi szomszédja, nem izgatna abszolút.


Minimalizálnám a vele való találkozások számát mondjuk évi 4 alkalomra

( születésnap,karácsony,húsvét,névnap)

2015. aug. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Komolyan azt gondolod, hogy egy ötvenéves embert meg lehet változtatni?Úgy gondood, kisebbrendűségi komplexusa van? Én is úgy gondolom.

A pofonok, azok megváltoztatják, de csak azok, amelyeket nem emberektől, hanem a sorstól (Istentől) kap. Esetleg. De nem biztos.

Ősi tapasztalat, fiatal korban még az emebrek , mivel hirtelen természetűek, és AZONNAL akarnak mindent, gyakran elsiklanak föltötte, hogy az "én jól megmondom hogy milyen f..szagyerek vagyok" mentalitás - nem működik. Ha van eszed, van megjelenésed, van stílusod, van szorgalmad, van pénzed, akkor a nem totálisan hülye embereknek két mondat és öt perc után letöltődik a valóság. A közhiedelemmel elelntlétben ugyanis az emberek döntő többsége a saját szemének hisz, és az, hogy mit hall másokról, mit kiabálnak kígyót-békát rájuk a hátuk mögött, fenntartással fogadja. Mivel mindannyian szeretünk pletykálni, ezt alapveten nem szoktuk beismerni, de bármely, egy fokkal egy konzervdoboznál intelligensebb emebr meghallgatja a másról alkotott véleményt, majd ellenőrzi, és a valóság alapján dönt a vélemény címkézetjéről és egyúttal a valóság függvényében a vélemény alkotójáról is.

Hidd el, hogy a kedves papán már régen átlátnak a környezetében, ettől függetlenül lehet, hogy akivel még nem töltöttél együtt tíz percet, f..szkalapnak tart, de az ne érdekeljen, úgyse tudja, ki vagy.

Csak azt ne hagyd, hogy mindez a házasságod rovására menjen. Feleséged szüleit nem változtathatod meg, és meg se ölheted őket, lévén mégiscsak a feleséged szülei, tehát legegyszerűbb, ha kiröhögöd.

2015. aug. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan leírtad a diagnózist: "Szerintem kisebbségi komplexusa van,...", nem tudja feldolgozni. Nem kell vele törődni.
2015. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
12%
Fog még térden csúszni az ajtótok előtt, amikor már utolérték a hitelezők és a pocsék egészsége. Akkor nézz rá anélkül, hogy lehajtanád a fejed, pöccints elé egy húszast és mondd: "táncolj, rhibanc!"
2015. aug. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem irigy.

Vele szerintem nem nagyon lehet mit csinálni.

Viszont, ha rokonokkal vagy falubeliekkel találkoztok kezdjetek el beszélgetni, hozd szóba, hogy mi volt a munkahelyeden.

2015. aug. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%

"Szerintem kisebbségi komplexusa van, " Szerintem is. Ha messzire tudnátok tőlük kerülni, akkor az jót tenni. De ez nem mindig megoldható. Akkor arra koncentrálj, hogy az ő aberráltsága nem mérgezze meg a ti kapcsolatotokat. Mert a komplexus egy torz valami, és mérgez minden irányban. Téged lejáratni akar, a lányát is bajba hozza vele, a felségedet elhagynád neki is ártana, semmi jó nem származik ebből. Nem mennék bele valami harcba "megszégyenítésbe", mert annak is csak vesztesei lennének. Azt éreztesd a világgal, hogy te nem vagy előítéletes, minden emberre emberként tekintesz. Ebből vagy veszi a környezeted, hogy te jó vagy, vagy nem..

Hagyd rájuk, nem fogsz tudni másokat megváltoztatni. Magunkat tudjuk csak változtatni - és az hat másokra, amivel azután magán változtat.

Tudod az okát - a komplexus- ez segít elviselni.

2015. aug. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!