Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biztonságos a csávázás vagy nem?

Biztonságos a csávázás vagy nem?

Figyelt kérdés

A kémiailag csávázott vetőmagok károsa az egészségre nézve vagy helyes alkalmazás mellett veszélytelen eljárás?


Szükséges?


Ha valaki otthon fog fel magának magokat és azt ültetni el mekkora hátrányban van?



2016. aug. 10. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván a csávázott magok nem emberi fogyasztásra vannak, hanem elvetésre. Maga a növény nem hiszem, hogy tartalmazni fogja a csávázószert.


Természetesen a saját termésedből is visszavetheted a legjobb minőségű magokat, akkor jársz legjobban. A bolti magok tenyésztelepekről származnak, elég kényesek egy házi maghoz képest, amelyik generációk (évek) óta szabadföldi körülményekhez van szokva.

2016. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A csávázott magtól semmi bajod nem lesz, ha nem eszed meg. A magból növő növény termésében már nincs jelen a csávázószer.

A kerti magjaid nincsenek nagy hátrányban. Hacsak nincs pocok vagy nyúl a kertedben, bár a nyúl rohadt okos, megeszi a csíranövényt, a maghéjat pedig meghagyja. Viszont a mag visszavetése nem mindig előnyös, főleg, ha elsőre F1 hibridet vetettél. Ezeknek a magjaiból nem fognak egyenletes minőségű növények fejlődni. Igaz, ez kis kertben nem nagy gond, de én nem szeretem az elfajzott, fél kilós sárga paradicsomot például. Csak a csípős paprika és a tök magját vetem vissza.

2016. aug. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont olyan cikkeket találtam ahol azt írják,hogy a csávázott növényekben még 2 hónapig vagy meddig ott a méreg.
2016. aug. 11. 14:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogy van. A csávázószer a mag felszínére kerül és ott is marad. Idővel lebomlik, lehet, hogy pont két hónap alatt, ezt nem tudom. De gondolj bele, hogy melyik növényt esszük meg a vetésétől számított 2 hónapon belül? Nem sokat, és csávázni a szántőföldre szánt magokat szokás.

Plussz, ha benne is lenne a növénybe a csávázószer, mit gondolsz, hányszorosára hígul, mire a növény kifejlődik?

2016. aug. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mondasz valamit.


De házi kertben vetett zöldségmagok is csávázottak.

2016. aug. 11. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!