Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak szerintem is úgy vicc a...

Csak szerintem is úgy vicc a metorológia ahogy van?

Figyelt kérdés

Itt ahol élek szinta mindug rosszat nondanak mostanàban.

Bemongyàk hogy nagy eső meg vihar, erre 40 fokos napsütés van. Màskor meg bemongyâk hogy nagy meleg erre szakad az eső. Max a jelenlegit tudjâk elmondani, de ennyi erővel én is beàllhatnék. A koponyeg meg egy rakàs . . .

Azt írja holnap eső, felkelek, süt a nap, àt is írják naposra. Màsnapra megint esőt ír, megint àt írják naposra, aztàn 3-kor mégis esik, akkor meg visszaírják esősre.


2016. aug. 17. 10:34
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesíràs miatt, telorol nekem nehez meg
2016. aug. 17. 10:36
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, a meteorológiában nagyon sok paraméter figyelembe véve kell elemezni a helyzetet és a jövőértékét meghatározni az egyenleteknek.

Sokkal könnyebb telefonról kommentelni, de neked még az sem megy tökéletesen.

Nagyon nagyok az elvárásaid másokkal szemben. Légy magaddal szemben is igényesebb!

2016. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nincs nagy elvárásom, de akkor ne jelentsék ki hogy ők a nagy időjósok, meg kapják a nagy pénzt azért, hogy azt elmondják amit én is tudok ha kinézek az ablakon.
2016. aug. 17. 11:17
 4/23 dellfil ***** válasza:
100%

Hol élsz? Milyen előrejelzéseket figyelsz? Figyelsz arra, hogy mit mond az előrejelzés? Vagy csak meghallod pl. az eső szót, de azt már nem, hogy mikorra, és hová is mondja...? És még vég nélkül sorolhatnám az oda nem figyelésből - hogy mit is mond az a szerencsétlen meteorológus - fakadó félreértelmezési hegyeket. :DDD

Szinte szándékosan csinálják sokan, hogy meglegyen a napi sopánkodási betevőjük... :DDD

Tapasztalom a szűkebb környezetemben is a fenti jelenségeket, és nagyon ki van már vele a ...

Egyébként meg amúgy is mindig divat volt (lesz) fikázni a meteorológiát - meteorológusokat. :)

Megjegyzem, NEM vagyok meteorológus, és nem védeni kívánom őket. De nem is támadni!

Egyébként a dolgok természetéből fakad, hogy nem(!) lehet 100%-os előrejelzést készíteni.

"Nézd, a meteorológiában nagyon sok paraméter figyelembe véve kell elemezni a helyzetet és a jövőértékét meghatározni az egyenleteknek."

Írja az első. Teljesen igaza van. (Ment a pacsi.) :)

Az időjárás "sztochasztikus" folyamatok összessége.

[link]


dellfil

2016. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kecskeméti, és igen figyelem hogy hova, melyik napra, és hány óra körül mondja. A TV2 időjárást, meg az időképet (ami többnyire jókat mond) és régebben a koponyeget (trágya oldal)
2016. aug. 17. 11:37
 6/23 aperitif ***** válasza:
100%

Azért manapság sokkal jobb a meteorológiai előrejelzések találatlati aránya, mintha azt mondanák, hogy vagy esni fog az eső, vagy nem. Annál még mindig jobb, mintha szilveszter éjszakáján a 12 hagymaszeletből állapítanánk meg, hogy melyik hónap lesz esős, és melyik száraz.

Egy hidegfrontot, lehűlést, vagy tartós meleget elég jól meg tudnak "jósolni", a helyi záporokat viszont nem, azok bármikor, bárhol kialakulhatnak, ennek csak a lehetőségét lehet előre látni. Láttam már olyat, hogy az úton úgy ömlött az eső, mintha dézsából öntötték volna, 10 méterrel odébb meg száraz volt az aszfalt. Azt ki tudja előre megjósolni, hogy a Bütyök utca 3-ban záporeső, a Bütyök utca 12-ben meg száraz, napsütéses idő várható?

A Kárpát-medencének meg különösen fura az időjárása. Ha valami itt megreked, akkor azt lehet tudni, hogy itt van, és még marad is egy ideig. Viszont ami csak jön, közelít felénk, az kétesélyes. Vagy ideér, vagy nem, mert eltérítették a környező hegységek.

2016. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Mojjo ***** válasza:
100%

Gondolom penge vagy kaotikus rendszerek dinamikájában. A kisujjadban van olyan parciális diffegyenletrendszerek megoldása, amiket csak te tudod meghatározni zárt formában.


Ember, a meteorológia mögött olyan matek van, hogy ha csak a századát látnád, és felfognád mit látsz, itt helyben sírva fakadnál. Nem arról van szó, hogy bénák a meteorológusok, hanem az, hogy egy brutális kaotikus rendszerrel kell számolniuk. A fizikában a kaotikus rendszer azt jelenti, hogy minden paramétert (meteorológiában ez pár milliárdszor milliárdszor milliárd lenne!) kéne tudni végtelen (!) pontossággal, hogy meg tudjuk jósolni a rendszer viselkedését.


Ha nagyon kis pontatlanság van a kezdeti feltételekben, az alapvető és nagyon nagy eltérések keletkeznek. Pl: normál dinamikánál elejtesz egy kalapácsot, és szépen leesik a földre. Leejted 2 centivel odébb, és 2 centivel odébb esik le a földre. Kaotikus rendszernél leejted a kalapácsot, leesik a földre. Leejted 2 centivel odébb, és kiszáll a világűrbe, majd geoszinkron pályára áll. Nem lehet vele mit kezdeni, ilyen a fizikája ezeknek a rendszereknek. Ehhez hozzá kell venni, hogy sok diffegyenletrendszert nem tudunk matematikailag zárt formában megoldani. Nem, mert bénák vagyunk, hanem mert nem létezik rá matematikai módszer.


Szóval tök jó, hogy így, nulla tudással fikázódsz, csak épp annyit nem látsz, hogy ez nem emberi bénaság, hanem a világ működéséből szükségszerűen következő szívás...

2016. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Pontosabb lenne, ha minden ház tetején lenne műszerük, és a katonákat megszégyenítő szuperszámítógépük.

Te fizetnél ezért a mostaninál 100-szor többet? Abból talán kijönne.

2016. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Annyit nem ér nekem :)
2016. aug. 17. 18:08
 10/23 anonim ***** válasza:

Akkor miért vársz el tőlük emberfeletti munkát?

Amikor te arra a max. 2 perces könnyű munkára sem voltál hajlandó, hogy a telefonon hibátlanul írd meg ezt a kérdésed?

2016. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!