Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért alakult a szén alapú...

Miért alakult a szén alapú evolúció ilyen labilisan?

Figyelt kérdés

A központi idegrendszer működése van elrontva.


Konkrétan az alvás terét magyarázzátok meg, miért alakult ki az alvás funkció úgy, hogy nincs egy egzakt cselekedet amit végre kell hajtani, hogy megcsináljuk mégis kötelező? Az OK hogy szükség van a pihenésre, de ezt lehetett volna úgy is megoldani, hogy a neuronok 50% a automatikusan alszik, tehát most számolunk 10 neuronnal, 5 mindig kikapcsolva és néha egy felébred a másik elalszik. Mint a delfineknél. Így kisebb mentális teljesítménnyel ugyan, de a szén alapú életforma működhetne éjszaka, fejlődhetne, élhetne. Ráadásként meg nem kellene azzal számolnia hogy mivel automatikus folyamat az elalvás, esetleg rosszul alszik vagy valami ami szétroncsolja az idegrendszert. Csak a delfineknél látom helyesen a folyamatot, nekik nincs ilyen problémájuk. A tudatot sem lehet tudatosan elveszteni, ezért az elalvás labilis, hogy egy muszáj életfunkció véletlenszerű, és az alany nem tudja tudatosan csinálni.. Ami véletlenszerű, nem nyújt biztonságos életérzetet.


2016. aug. 25. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit szívtál, wazze!
2016. aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Azért alakult ki, mert soha nem volt eltökélt célja, hogy valamilyen legyen, csak megmaradt, ami túlélt, folyamatosan változott, amerre tudott, és most épp ilyen.
2016. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ozmium42: Nos igen, de amely életofrmának pl. 2 agya van és az egyik alszik a másik dolgozik, sokkal életképesebb. Mégse alakult ki olyan. Vagy a fele-fele arány...ez így eléggé, izé, gyenge.
2016. aug. 25. 20:08
 4/8 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Gondolod? Az agy nagyon energiaigényes szerv. Kettőt fenntartani belőle nagy luxus lenne, mikor egyet sem könnyű. Az élőlényeknek egyetlen működő agyra van szükségük, hogy ellássa a feladatát, és nem kettőre, amiből az egyik felesleges, mert a másik is tudná ugyanazt. Az, hogy néha pihenteti kell, nem olyan nagy ár.
2016. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy néha pihentetni kell, hanem hogy nehéz tudatosan pihentetni, mert nincs olyan egzakt eljárás, ami ezt lehetővé tenné.


A dinoszauruszoknak 2 agya volt, mert az inger olyan lassan ment volna az agyából a farkába hogy eltelt volna több másodperc, mintha laggolt volna. Lassú reflexe lett volna.

2016. aug. 25. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is: az embernek is több "agya", vagyis idegközpontja van. Eleve az "agy" is több központból épül fel - de mellette még ott vannak a hasi dúcok és a szív automatikája is.

Ez az embernél már nem olyan feltűnő, mert nagyon eltolódott az arány - de primitívebb lényeknél sokkal jobban látszik. Olyan is van, ahol ezek csaknem egyenrangú központok.


Másrészt az ember is képes ilyen "félig" alvásra, mint a delfin, de csak akkor használja, ha nem elég biztonságos a környezet. Ez a szendergés, amikor még egyszerűbb cselekedetekre is képes vagy: pl. magadra húzod a takarót.


Ráadásul éjszaka hiába lennél éber, mert nem tudsz szinte semmit csinálni. Most nem az ősemberre gondolok, aki alig pár 10000 vagy legfeljebb 100000 éves, és nem sok dolog változott a szervezetében, viszont már ismeri a tüzet.

Az őse millió éveken keresztül nem ismerte, és éjszaka jobban járt, ha pihent.

2016. aug. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"nekik nincs ilyen problémájuk"


Ez a központi idegrendszerrel kapcsolatos véleményed ez úgy probléma, hogy neked probléma. A te logikai gondolatmenetedbe nem passzol bele.


"Az emberi tudattalant mélyen áthatja az igény egy logikus világmindenség iránt, amelynek értelme van. A valóságos világmindenség azonban egy lépéssel mindig a logika előtt jár."

>Frank Herbert<

2016. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vree ***** válasza:
100%

"A dinoszauruszoknak 2 agya volt"

Nem, sajnos ez nem igaz. :)


Ezt a mítoszt Othniel Charles Marsh [link] indította útjára, még az egész őslénykutatás nagyon-nagyon legelején. Akkoriban messze nem ez volt az egyedüli bizarr ötlet egyébként. Azóta is sok forrás makacsul továbbadta, de nem igaz.

Az alapja az volt, hogy a Stegosaurus gerincoszlopa valóban kitágul a csípő körül. És az embereknek valóban imponált az ötlet, hogy egy ILYEN nagy állatnak akkor ott is lehetett egy külön agya. Egy hasonló kapcsolódó mítosz, hogy a dínóknak lassú lett volna az érzékelése, azaz hogy ha rálépsz a farkára, csak percek múlva érzi meg - rted, mert AAAKKORA nagy. Ez se igaz.


Mindenesetre ezt megcáfolták: további vizsgálatok kimutaták, hogy ez nem valószínű, hogy ez a rész extra ideget tartalmazott.

2016. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!