Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Plútó tagadhatatlanul...

A Plútó tagadhatatlanul fiatal lenne?

Figyelt kérdés

Vajon ez a cikk hiteles tud lenni? Érdemes bárkinek komolyan venni az állításait?


[link]



2016. szept. 1. 10:49
1 2
 1/19 Vree ***** válasza:
98%

Miért írtok ki ide teremtestudomany.hu URL-ről jövő cikkecskéket, amikor pontosan tudjátok, hogy a válasz NEM.


"Az űrszondák megfigyelései számos meglepetést tartogatnak az evolucionista tudósok számára"


Köszönöm, én itt abbahagytam az olvasást. Aki a csillagászatot a biológiával keveri...

Szóval ez megint a szokásos fundamentalista teremtéhívő demagógia, ami szerint az evolúcióbiológusok összeesküvése uralja a világot, aminek a titkos célja természetesen csakis a (100%ig hihető, valós, bizonyítható) teremtésmítosz megdöntése a Sátán nevében.


"A teremtéstudósok elképzelése szerinte a Föld és a Naprendszer kora 6-7000"


Egyszerűen arról van szó kérd., hogy a kreacionista kánon szerint ennyi (6-7ezer év) a világ kora, amivel előbb isten megteremtette, ezért MINDENT ennyire próbálnak kihozni, függetlenül attól, hogy van-e értelme vagy sem. Geológiai folyamatok (domborzati változások, kontinensvándorlás, stb.)? 6-7ezer év. Fosszíliák, olaj/földgáz kialakulásához kellő idő? 6-7 ezer év. Ősrobbanás, kémiai elemek képződése, csillagok/bolygók satöbbi? 6-7ezer év.

Könyörgöm, hány tudoményterületet kellene átírni, hogy ezek a folyamatok ennyi idő alatt végbemehessenek. NE keress bennük értelmet.

2016. szept. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki a rendelkezesunkre allo bizonyitekok (ertsd: radiokarbon kormeghatarozas, stb.) tovabbra is teremteselmeletet hirdet, annak kb. egy szavat sem lehet elhinni. Talalomra beleolvastam a mikrobiologiaval kapcsolatos okossagaiba:


A biogenezis alaptörvényét Louis Pasteur mikrobiológus, kémikus fogalmazta meg:

„Élő csak élőből jön létre.”


Ez a törvény megpecsételi a kémiai evolúció, abiogenezis sorsát, mert megállapítja annak lehetetlen voltát.


Nos, innentol nem is olvastam tovabb, mert bizony (elektro)kemiai uton minden tovabbi nelkul lehetseges az elo szervezeteket felepito anyagokat (lipideket, egyszeru feherjeket) eloallitani, csak megfelelo 'leves' kell hozza.

2016. szept. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 hollófernyiges ***** válasza:
86%
Hát döntsék el, hogy hisznek-e a gonosz evolucionistáknak, mert ha elhiszik nekik, hogy a szív alakú régió fiatal, akkor a százmillió évet is el kell hinniük. Egyébként a cikk ténylegesen annyit állít, hogy a fehér régió fiatal, a Plútó többi részéhez _képest_ , mert azok öregek; meg azt hogy a bolygó geológiailag aktív, ami mondjuk azzal is magyarázható (nem néztem utána, csak az első ami eszembe jut), hogy az utóbbi százmillió évben viszonylag közel ment el a Neptunusz mellett (amelynek metszi a pályáját) és a gravitációs hatások okoztak belső súrlódást és részleges olvadást.
2016. szept. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ez a cikk is hemzseg a félremagyarázásoktól, ferdítésektől, tudományosnak álcázott marhaságoktól.

Nulla szakmai tudású laikus fanatikusok beleokoskodnak olyan dolgokba, amihez látványosan nem értenek és teljesen betegen fals és alaptalan következtetéseket gyártanak.


Minden sora egyoldalas cáfolatot érdemel.

2016. szept. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval ez megint a szokásos fundamentalista teremtéhívő demagógia, ami szerint az evolúcióbiológusok összeesküvése uralja a világot, aminek a titkos célja természetesen csakis a (100%ig hihető, valós, bizonyítható) teremtésmítosz megdöntése a Sátán nevében. "


jaaaaj ez meg a másik oldal félremagyarázása... "szokásos"


mert istenben hinni tudománytalan, nem úgy mint a "tudományos" valószínűsítse annak amiről halvány gőzünk nincs

2016. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nyilván a nemre szavazok én is kedves Vree. A véleményekre vagyok kíváncsi. Bocsánat ha valakit ezzel fárasztok. De én elég ijesztőnek találom hogy ilyen oldalaknak lehet létjogusultsága. És még véleményezni sem lehet közvetlenül az ilyen írásokat.
2016. szept. 1. 11:53
 7/19 Wadmalac ***** válasza:
86%

"mert istenben hinni tudománytalan"

Nem. Istenhitre hivatkozva ordenáré hazugságokat, információ-hamisításokat, dilettáns okoskodásokat és tudományellenességet hirdetni, AZ az ami kib...tul tudománytalan.


Az istenhit és a dogmatikus fanatizmus nem azonos.

2016. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem ezt mondta Vree, hanem arra célzott, hogy szerinte mindenki aki istenben hisz, az kreacionalista ezós barom.


Ez azért kicsit túlzás nem igaz?

2016. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egyáltalán nem ezt mondta Vree, hanem arra célzott, hogy szerinte mindenki aki istenben hisz, az kreacionalista ezós barom."


Egyáltalán nem ezt mondta Vree, ha figyelmesen elolvasod az írását. De ha te csak annyit vagy képes felfogni az írásából, hogy szerinte minden istenhívő egy kreacionista ezós barom, az sokkal inkább téged minősít, mintsem Vree-t.


Próbáld meg meglátni a különbséget a hit és a vallás, a hívő és a vallásos között. Ha majd már tudod, hogy miben különbözik a vallásos a hívőtől, akkor próbáld majd felismerni, hogy ki a keresztény és ki a kreacionista, mi különbözteti meg az egyiket a másiktól. Ha ezek már menni fognak, akkor (remélhetőleg) megérted majd azt is, hogy miért írta Vree azt, amit írt.

2016. szept. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Vree ***** válasza:
100%

Hogyan bukkantál amúgy az oldalra? :D

Vannak magyar híroldalak, ha nem is túl jók, mint pl. az urvilag.hu, ahol csúsztatások nélkül olvashatod ugyanezt.

2016. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!