Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez hogyan működik? (többi lent)

Ez hogyan működik? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hogyha valami káros dologgal élek és ezáltal pár évvel kevesebbet élek, de utána abbahagyom és elkezdek egészséges életet élni (egészséges táplálkozás, mozgás) akkor az a pár év visszajöhet amit elvesztettem? A genetika miatt gondoltam hogy ez így történne. Mert ha a DNS-emben az van hogy én 80 éves korig élhetek, akkor én csak addig élhetek max. Nem tudom mennyire érthető.

2016. szept. 3. 15:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Nálam a káros dolog a sok ülés.
2016. szept. 3. 15:30
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azért még nem tartunk ezen a szinten. Nincs az a tudós, vagy orvos aki jóslatokba bocsátkozna
2016. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EagleHUN ***** válasza:

A káros dolgok csökkentik az élettartamod.

De azt nem lehet tudni hogy ugyanaz ugyanakkora mennyiségben kinél és mennyivel csökkenti.

Ha bbahagyod a káros dolgot és egészségesebben élsz, akkor megakadályozod hogy mégtöbb káros hatás érjen, és így további éveket veszíts.

Viszont amit addig elvesztettél az már vissza nem fog jönni!

De hogy ez nálad pontosan mennyire adódott azt senki nem fogja tudni megmondani megjósolni!

Főleg hogy egyszerre nagyon sok "károsító" dolog ér minket.

2016. szept. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a káros dolog hatása mennyire visszafordítható.


Az elhízás, stressz vagy sok ülés szerintem nem okoz maradandó testi elváltozást, és ha rendbe teszed a vérkeringésed, kondíciód, életviteled, akkor még élhetsz sokáig.

2016. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!