Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Group extension-ra mi a...

Alpha 5-3 kérdése:

Group extension-ra mi a magyar terminológia?

Figyelt kérdés

A szöveg, mait le szeretnék fordítani, ez:

Prove that if a finite group G is an extension of an

Abelian group of exponent 3 with an Abelian group of exponent 2, then G

can be embedded in some finite direct power of the symmetric group S3.


A kérdés, hogy itt a group extension-ra mi lenne a legmegfelelőbb szó. A csoportbővítés szóra nyomtam egy gyors Google keresést, de azért annyira sok és hiteles információt nem találtam, hogy elfogadjam, hogy ez általánosan használt a magyar algebrai nyelvben. A magyar szakirodalomból túl sok könyvet nem ismerek, úgyhogy lehet, hogy tényleg ez a jó szó, ezt meg tudná erősíteni valaki?


Vagy esetleg a legegyszerűbb és legjobb megoldás simán, ha csak simán azt írom, hogy G-nek egy Abel-féle, 3 exponensű normálosztója szerint vett faktorcsoportja 2 exponensű Abel-csoport?



#angol #csoport #csoportbővítés
2016. szept. 3. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Soha nem az a legjobb megoldás, ha kihagysz szavakat, mert nem ismered őket.


Tényleg csoportbővítésnek hívjuk magyarul.

2016. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést, esetleg tudnál mondani valami olyan könyvet vagy cikket vagy ilyesmit, ahol ezt a szót használják?


(És hogy mentsem a becsületemet, itt az általam javasolt megoldásban nem kihagytam volna a szót szimplán, hanem csak egy kicsit terjengős szinonimával helyettesítettem volna :) )

2016. szept. 3. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Konkrét irodalom sajnos nem jut eszembe, élőszóban szoktam hallani. Talán Kiss Emil könyvében megtalálod.


Nem szinonimával, hanem behelyettesítetted volna a definíciót. Ez a feladat pedig arról szól, hogy a benne szereplő 7 szakszót értelmezd. Ahogy te fordítottad, úgy egy lépéssel könnyebb.

2016. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem ennyi megerősítés elég, hogy beszédben szokták használni :). (Kiss Emil könyvében sajnos nincs benne, megnéztem).
2016. szept. 3. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!