Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti hogyan ejtitek az API-t?

Ti hogyan ejtitek az API-t?

Figyelt kérdés
És általánosan, egyéb szakkifejezéseket? Van, amin rendszeresen megbotránkoztok? Van, amit csak ti ejtetek úgy, ahogy ejtitek? Írjatok programozásban használatos kifejezéseket kiejtésekkel. :)

2013. jan. 23. 00:42
1 2
 1/15 2xSü ***** válasza:

Én „api”-nak ejtem, holott nem úgy kellene hivatalosan. De így szoktam meg. Van ilyen.


Egy kicsit elkalandozva, anno az első PC-met egy olyan kis cégtől vettem meg, ahol a cégvezető ugyan beszélt magyarul, de német volt az anyanyelve. Ő kérdezte meg, hogy EGA, vagy fau-gé-a (VGA) monitort akarok-e. :-)

2013. jan. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Erről az jut eszembe, amikor apám nagyjából tizenöt éve vásárolt egy konfigot, és kérdezte, milyen monitor van hozzá. Mondták is neki, hogy dzsívíszí, ő meg örült neki. Hazajött egy GVC monitorral.
2013. jan. 23. 01:37
 3/15 anonim ***** válasza:
Apinak ejtem, miért hogy kéne ejtenem? Most nem jut eszembe hülyén ejtett szó.
2013. jan. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Semmi gondom az apival, én is úgy ejtem magyarul, de kíváncsi vagyok, hogy mennyien mondják a-pé-ínek vagy esetleg éj-pí-ájnak, mert nem beszélgetek élőben magyar programozókkal, és nem hallottam még magyar szakmabeli szájából.
2013. jan. 23. 03:33
 5/15 anonim ***** válasza:
6%
"api", mert nem éplikésön, hanem applikésön és nem ájterfész, hanem interfész. Szerintem.
2013. jan. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 iostream ***** válasza:
Rövidítéseket általában magyarul ejtem, a szakkifejezések meg angol szavak, azokat angolul.
2013. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 2xSü ***** válasza:
100%

Vannak dolgok, amiket furcsa lenne számomra angol kiejtés szerint ejteni. Vannak dolgok, amelyek meg magyar kiejtéssel hangzanának furcsán. Tulajdonképpen sok logika nincs is benne, pusztán szokás kérdése az egész.


Számomra a PHP „péhápé” és nem „pí-éjdzsd-pí”. Az SQL nekem „es-kú-el” és nem „esz-kjú-el”.


Soha nem jutna eszembe a www-t „dábljú-dábljú-dábljú”-nak ejteni, vagy a http-t „éjdzs-tí-tí-pí”-nek.


Az „UTF-8” nálam „ú-té-ef-nyolc” és nem „Jú-tí-ef-éj't”. Viszont az „ASCII” nálam „ászkí” és nem „a-es-cé-i-i”, vagy valami hasonló. A unicode is „junikód” és nem „unikód”, vagy ilyesmi.


A C++ „cé-plusz-plusz” és nem „szí-plász-plász”. Ellenben a C# nálam nem „cé-sárp” vagy „cé-kettőskereszt”, hanem „szí-sárp”. A Java esetén ingadozok. Hol „java”, hol „dzsava”.


Az DirectX „direktiksz” és nem „dájrekt-eksz”. Viszont az OpenGL nálam nem „open-gé-el”, hanem „open-dzsí-el”.

2013. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor nálam is hasonló, mint 2xSü, csak az opengl az ópengéel, a java pedig jáva.
2013. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nálam is majdnem minden átfed, de a C# az cisz, barátaim! :D
2013. jan. 23. 13:19
 10/15 anonim ***** válasza:

""api", mert nem éplikésön, hanem applikésön és nem ájterfész, hanem interfész. Szerintem."


ez most nem komoly ugye? :D

ha angolul ejted, mindenképpen ei-pi:-ai


ez olyan, mint mikor egyszer betelefonált valaki a rádióba, hogy ezúton elmondja, hogy nem "ájemef" a valutaalap neve, hanem "iemef", mert az internationalben i-nek ejtjük

más, amikor betűzöl, és már, amikor kimondasz egy szót


a kérdésre válaszolva minden rövidítést magyarul ejtek, kivéve C#, most csak ennyi jut eszembe

2013. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!