Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok nekem ilyenre példáka...

Tudnátok nekem ilyenre példákat mondani?

Figyelt kérdés
Azt kaptam házinak,hogy ilyen "modelleket" csináljak,3-at:Pl.: Leírod azt h Newtonnak hogyan pattant ki az ötlet a fejéből a gravitáció. Mit figyelt meg akkor és minek a hatására kezdett el kutatni ez ügyben.Én az egészet nem értem,még a feladatot se,valaki segítsen pls!!!!

2016. szept. 11. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Beírod a Google-ba:

Newton gravitáció alma. Kiad egy csomó magyarázatot.

A többi kutatásra/feltalálóra ugyanezzel a módszerrel keresel rá.

2016. szept. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi.Abban esetleg tudnál segíteni,hogy mondasz még 2 kutatót?
2016. szept. 11. 11:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát, akkor egynek ott van Newton, második lehet pl Becquerel, aki a fluoreszcenciát kutatva fedezte fel a radioaktivitást, illetve harmadiknak Fleming és a penicilin.

Viszont a feladatot te kaptad, szóval irányt azt mutattam (mert ha nem is tudsz egy tudósról, úgy azért nehéz a dolog :D ), de hogy értelmezd is, mi és hogyan vezetett a felfedezéshez, az már a te dolgod ;)

2016. szept. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 aperitif ***** válasza:

Most Fleming és a penicillin jutott hirtelen eszembe, a piszkor petricsészével, itt olvashatsz róla:

[link]

Vagy Semmelweis Ignác, és a "hullaméreg".

Sokszor a felfedezések valami véletlenen múlnak (máskor viszont az utókor költ legendát a felfedezések köré), gondolom a feladat ilyesmikre vonatkozik. Egy okos ember valamit észrevesz, gondolkozik rajta, hogy az miért van úgy, mi lehet az oka, megfigyel, kísérletezik, rendszerez, és meg is van a felfedezés.

2016. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megint csak a Google:

Pasteur húsleves baktérium.


Gondolom, hallottál már Pasteurről, ha másról nem, a veszettség elleni vakcinájáról.

2016. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Talán az egyik közismertebb (Newton után) Arkhimédész története, amikor felfedezésétől felaljazva végigrohant meztelenül az utcán, közben a „Heuréka!” szót kiáltozva.
2016. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
Constantine Fahlberg és a szacharin.
2016. szept. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!Ment a zöld kéz! :)
2016. szept. 12. 16:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Röntgen is mellékjelenségként fedezte fel a rtg-sugarakat.

Nézz utána!

2016. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!