Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fluor tartalmú hűtőközegekről...

Hreszter kérdése:

Fluor tartalmú hűtőközegekről és ipari hasznosításukkal kapcsolatban informálódnék a hozzáértőktől, tudtok ajánlani szakirodalmat ezzel kapcsolatban, vagy bármi hasznos információt?

Figyelt kérdés
Interneten minden lehetséges oldalt végignéztem, azonban szakirodalmat és tudományos jellegű cikkeket nem találtam sajnos a témával kapcsolatban. Szakdolgozatomhoz lenne szükség ezekre az információkra (szivárgásmérés: R404 és R23, a fluorozott hűtőközegek környezeti kockázatai, ózonkárosító hatásuk),illetve az erre vonatkozó jogi szabályozó rendszerek, minden kis apró információ hatalmas segítség lenne számomra :)

#F-Gáz #fluor tartalmú hűtőközegek #fluorozott szénhidrogének
2016. szept. 11. 20:43
 1/1 anonim válasza:
Tudományos jellegű cikkeket leginkább angolul találhatsz interneten, de ahogy láttam, a kereső külön kezeli őket, azt hiszem az első találat alatt felajánlja, hogy a tudományos cikkek között böngéssz tovább. Szerintem viszont sokkal jobb módja a dolognak, ha az egyetemi könyvtárban nézel utána. Rengeteg könyv van, ami kémiával foglalkozik (inkább ezekben vagyok "jártas", ezért nem említek többet), azokban lehetnek hasznos infók. Kereshetsz olyan könyvet is, mint pl a szerves kémiai praktikum, abban sok szerves vegyület előállítása megvan, talán egyéb információk vagy hasznos forrásjegyzékek is lehetnek benne. Röviden: sok jó dolog van a könyvtárban, ott is kérhetsz segítséget, biztos találsz valamit. Remélem segítettem :) (amúgy szerintem internetes forrásokat nem nagyon fognak elfogadni)
2016. szept. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!