Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi volt a valaha élt legnagyob...

Feketeruhasember kérdése:

Mi volt a valaha élt legnagyobb szárazföldi ragadozó emlős állat?

Figyelt kérdés
2016. szept. 20. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Az Arctotherium.
2016. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Találtam egy másikat az a neve hogy andrewsarchus mongolesis. 1500kg.
2016. szept. 21. 16:44
 3/10 Vree ***** válasza:

Az [link] Arctotherium angustidens átlag 1750 kg, úgyhogy így is ő nyer.


A Wikipédia legalábbis őt nevezi meg a valaha élt legnagyobb szárazföldi ragadozó emlősnek.

[link]

2016. szept. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, honnan vetted az 1500 kg-ot az Andrewsarchus-ról? Csak mert én egy megbízható forrást sem találtam a méretéről. Elküldenéd a linket, hogy megnézzem megbízható forrás-e?
2016. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt most találtam, olyasmit írnak hogy csak egy koponyát találtak de ha az arányai megegyeznek egy másik állatéval akkor lehet hogy ő volt a legnagyobb szárazföldi ragadozó. Írják azt is amit te mondtál. Szóval a lényeg hogy nem teljesen egyértelmű mert nincs elég lelet hogy mindent kizáróan meg lehessen becsülni a méretét.

2016. szept. 23. 20:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt hittem rosszabb oldalt fogsz belinkelni, ez az oldal nem olyan rossz, de a wikipédia azért jobb. Ott majdnem mindig a paleontológusok által készített méretbecsléseket írják le, le is lehet ellenőrizni a forrásokat. Itt van például a méretbecslés az Arctotherium-ról: [link] Majdnem az ilyenek a legmegbízhatóbb források. Persze ez nem jelenti azt, hogy mindig a legvalószínűbbek is, az egyik kivétel például a Gigantopithecus, aminek a méretével kapcsolatban ez a becslés: [link] reálisabb, mint az eredeti 3 méteres becslés, de kevés ilyen kivétel van. Amúgy elírtad a tömeget, ezen az oldalon is csak 1000 kg a legnagyobb becslés az Andrewsarchus-nak. Szóval itt minden egyértelmű, jelenleg az Arctotherium-ot tartják a legnagyobbnak.
2016. szept. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*Majdnem mindig az ilyenek a legmegbízhatóbb források
2016. szept. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem írtam el(vagyis igen csak nem úgy ahogyan gondolod).

A linket amit küldtem a kérdés feltevése után találtam miután forrást kértél. Előtte valami természetfilmben láttam ahol magyar szinkronban mondták 1,5 tonnának.


Plsuz utána ezt néztem még de ez nyilván nem tekinthető hiteles forrásnak de ebben több mint 2 tonnát írnak és kijelentik hogy ez a legnagyobb..


https://www.youtube.com/watch?v=oXNQgpCflIs

2016. szept. 23. 23:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez nem megbízható forrás. Amúgy igazából a dokumentumfilmek között is kevés a jó darab, néhányban bődületes baromságok vannak, pl. Őshüllők arénája, Megaragadozók, A dinoszauruszok csatája, vagy egyszerűen már elavultak pl. dinoszauruszok, a Föld urai (a 25 méteres, 150 tonnás Liopleurodon-t leszámítva). Persze az elavultság nem a dokumentumfilm hibája, de emiatt már nem használható megbízható forrásként.
2016. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az említett kettős (Arctotherium és Andrewsarchus) kettős mellett a Daeodon is esélyes a címre.
2017. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!