Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A dombok/hegyek elnevezése...

A dombok/hegyek elnevezése (neve) az adott esetben csak a csúcsra vonatkozik, vagy az egész hegynek a neve?

Figyelt kérdés

Unokatesómmal vesztünk össze ezen nem is kicsit, szerinte a Nagy Kevély, meg a Dobogókő (ez volt a két konkrét példánk ami a vitát generálta) csak a hegyek csúcsának a neve, nem az egész hegyé, így én ma pl hogy voltam a Nagy Kevélyen (de nem a csúcson csak a Zöld barlangnál, kb 200-300 méter között) én nem a Nagy Kevélyen voltam, csak a hegyen, aminek a csúcsát Nagy Kevélynek hívják.

Én az első kommentek után leírom a saját érvelési struktúrámat, de nem akarok előre manipulálni senkit az igazammal, köszönjük előre is a válaszokat!



2016. szept. 26. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ott van a barlangjai között a Zöld-barlang is.


Általában a csúcsot jelölik a térképen, de a környező lankás részt is magában foglalja egy hegy vagy más, névvel illetett kiemelkedés.

2016. szept. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Természetesen a név az egész hegyre vonatkozik. Ha azt mondod, hogy a János-hegyen kirándultunk, az nem azt jelenti, hogy a csúcson mászkáltatok körbe-körbe, vagy a kilátóból fel-le.

Dobogókő esetében nem ilyen egyértelmű, Dobogókő egy település(rész), úgyhogy csak a csúcsot értik alatta, de a hegynek nincs külön neve, a Visegrádi-hegység vonulatának a része.

2016. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A hegyek ritkán állnak önmagukban, ezért a környezetüknek is van többnyire nevük. Pilis hegység, Visegrádi hegység, Budai hegység, Mátra, stb. Ezek nagyobb területek, több csúccsal, völggyel, stb.

A hegységekben egy-egy csúcsnak adnak nevet, de egyszerre jelenti azt a pár négyzetméteres területet, ami a legmagasabb pont környékén van, de jelenti a csúcs oldalait is, általában a külön névvel rendelkező völgyig. A Nagy Kevélyen például elég soká mászhatsz, míg eléred a csúcsot. Mi a különbség? Ha felmentél a csúcsra, azt mondod: felmásztam a Nagy Kevélyre. Ha sétáltál az oldalában az ösvényeken, akkor azt mondod: a Nagy Kevélyen kirándultam.

2016. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!