Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egész Európára vonatkozik a...

Egész Európára vonatkozik a hazai rendelet, hogy autópályán utánfutóval csak 80-nal mehetsz?

Figyelt kérdés

Ma láttam Németországban egy utánfutót, aminek a hátulján ott virított a 100 km-es sebességkorlátozás.

Tehát Németországban és Ausztriában mi a helyzet?



2015. nov. 30. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Nem érzed a kérdésedben az ellentmondást? A nemzeti rendeletek nem vonatkoznak egész európára! Vannak viszont európai ajánlások és azok alapján készítik el a nemzeti szabályozásokat, ezért bizonyos mértékben ezek eltérnek egymástól:

[link]

2015. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen szabályos. Én nem is értelek, azért, ha elhagyjuk az országhatárt, előtte nem árt tájékozódni a helyi közlekedési szokásokról, különben könnyen futhatunk bele büntetésbe, vagy keveredhetünk indokolatlanul veszélyhelyzetbe. Kikerestem neked pár közlekedési információt, hogy könnyebben eligazodj.


Németország:

[link]

[link]


Ausztria:

[link]

[link]

[link]


Legközelebb ne spórold ki ezt a kis keresést.

2015. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, pl Romániában úgy van, hogy 20-al kevesebbel mehetsz lakott területen kívül, mint amennyi a megengedett. Így pályán (nem nagyon van) 110-el, európai országúton 80-al, egyéb utakon 70-el mehetsz. Lakott területen belül meg nincs különbség.
2015. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hoyg annak idején még úgy tanultam, hogy pályán futóval Magyarországon 110km/h. Nemrég néztem utána és 80-at írnak. Úgyhogy ezek szerint rosszul tudtam. Nem mintha valaha is húztam volna futót. Mindenesetre tegnap mikor óra szerint 140km/h-val haladtam, egy futót húzó autó úgy húzott el mellettem a belső sávban mintha állnék. Minimum 180-nal mehetett.
2015. dec. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem is figyelik, hogy utánfutód van e, vagy nincs, ha 130-al mennél egy utánfutóval pályán, és nem mérne be a kamera.
2015. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!