Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 5 cm3 FeCl2 oldatban hány...

5 cm3 FeCl2 oldatban hány gramm Fe3+ ion van?

Figyelt kérdés

Ez a feladat egy szorgalmi jegyzőkönyvhöz, és nem tudom hogyan kezdjek neki... Kell esetleg még valamilyen információ ahhoz, hogy ezt meg tudjuk mondani?


Ha nem, akkor valaki elmagyarázná nekem, hogy hogyan kell ezt kiszámolni?


(A teljes feladat egyébként ez: 5cm3 FeCl2 oldatot és 5 m3 nátrium-tiocianát oldatot összeöntünk. Majd ebből kimérünk 1,5 m3-t egy kémcsőbe, majd hozzá adunk 3,5 cm3 vizet. Az utóbb kapott elegyben kell meghatározni a Fe3+-ionok mennyiségét grammban kifejezve...de ha az alap kérdést tudom, akkor valószínűleg arányosan már ki tudom majd számolni....:) )


Előre is köszi, ha valaki van olyan elvetemült, hogy elolvassa!! :D



2016. okt. 6. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Huhh, hát először is tudni kéne, hogy milyen töménységű oldatokról van szó, mert ezt nem írja a feladat. Ennek hiányában viszont nem megoldható a feladat.


Másrészt:

"Majd ebből kimérünk 1,5 m3-t egy kémcsőbe,"


Megnézném én azt a kémcsövet, amibe kimérnek másfél m3 folyadékot :D Azt nem kémcsőnek, hanem tartálykocsinak hívják. Biztos, hogy így szól a feladat?


Harmadrészt pedig:


"majd hozzá adunk 3,5 cm3 vizet."


Mivel nyilván tiszta, desztillált vízről van szó, amiben egy fia Fe3+ ion sincs, ezért ez csak egy teljesen felesleges bonyolítás a feladatban, akár el is hagyható. Ezen túlmenően, másfél m3 cucchoz 3,5 cm3 vizet hozzáadva, az mindösszesen durván négyszázezred(!) résznyi víz hozzáadását jelentené, ami még ha tartalmazna is Fe3+ ionokat, akkor sem lenne számottevő mennyiség. Szóval biztos, hogy jól írtad le a feladatot?

2016. okt. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bocsánat, m3 helyett cm3, valahogy lemaradt ^^

Egy ilyen dolog még oda van írva mellé: 1g KSCN/100 cm3 vas-klorid-oldat, 0,5 g FeCl3 x 6 H2O/ 100 cm3

De ezt nem tudom értelmezni ><

2016. okt. 7. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!