Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológusként MSc diplomával...

Biológusként MSc diplomával milyenek az esélyeim külföldön, különösen a nyugati országokban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy van e olyan közületek, aki biológus végzettséggel el tudott helyezkedni külföldön úgy, hogy itthonról pályázott az állásokra. Bármilyen biológiával kapcsolatos szféra érdekelne, elsősorban Ausztria, Németország és Hollandia területén. Sokszor úgy érzem, hogy bár van diplomám, nyelvtudásom és szakmai tapasztalatom még a külföldieknek meghirdetett pozíciókra sem hívnak be még egy interjúra sem. Ez most tényleg egy ilyen elveszett helyzet, vagy ismét rosszkor vagyok rossz helyen és mindenhol csak az ismerősök mennek? Kérlek akinek hasonló végzettsége van, és jutott valamire, írja meg! Köszönöm

2016. okt. 7. 13:14
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%

Hasonló végzettség pipa, jutott valamire nagyon nem pipa.

De ez a bármilyen biológiával kapcsolatos szféra nekem édtelmezhetetlen. Ha van egy MSc-s végzettséged, pontosan tudnod kell, hogy nem értesz ugyanúgy az immunológiához, mint a növényélettanhoz, meg az etológiához.


A helyzet az, hogy kutatóbiológusként elhelyezkedni akkor lehet esélyes, ha az ember már egyetemista korában becsatlakozik valami alapkutatásba, valamint építi a kapcsolatait. Valami iparághoz esetleg lehet csapódni, de alighanem ott is meghatározó, mi is az az általad említett "szakmai tapasztalat".


Őszintén szólva a személyes tapasztalatom az, hogy biológusként extra szívás elhelyezkedni. Én mondjuk meg sem próbáltam és tökmásfelé sodort ag élet, de elég volt csoporttársam negatív tapasztalatáról volt szerencsétlenségem hallani. Szóval akárhogy is, sok kitartás tuti kell, meg hogy boldog-boldogtalant bombázz a cv-ddel. Esetleg érdemes olyan oldalakat tanulmányozni, ahol a jó cv összepakolásáról van komolyabb szó - hatalmas különbségek lehetnek cv és cv között, és baromi sok múlik ezen.

2016. okt. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fairi1 ***** válasza:
100%

Biológusként közalkalmazottként el lehet helyezkedni. MTA kutatóintézetei vesznek fel embereket, tudom mert nálunk is van hirdetve állás. Tavasszal hirdetett állásra szinte jelentkező se volt,pedig Msc diplomásokat kerestünk.

Gondolom a várható fizetés nem túl szimpi.


Azt tudom legtöbbször azért van hely, mert szoktak külföldre dobbantani, szerencsével vagy kitartó munkával, de el szoktak menni.

Egyik kollégám Svájcba jutott ki, ott is él már.


Lehetséges módszer:MTA kutatóintézébe elhelyezkedsz ott kiképeznek téged ha jól választasz és onnan próbálsz valami külföldi csoportba bedolgozni magad (népszerű témát válassz, pályázz ösztöndíjra), pár év dobbantás sikerülhet. Persze órabéred kevesebb lesz mint egy utcaseprűnek (túlóra nincs, de hétvégére valamikor be kell jönni), fizetetlen túlórák, de működik, mert tudok rá példát.


"Ez most tényleg egy ilyen elveszett helyzet, vagy ismét rosszkor vagyok rossz helyen és mindenhol csak az ismerősök mennek? "

csak a csodába reménykedsz,az meg csak a filmekben van. ha protekciót nem szerzed meg nehezen dobbantasz egy jól fizető helyre.

2016. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatsz külföldi PhD-helyekre pályázni egyetemi évek alatt elért eredmények nélkül is, feltéve hogy a diplomamunkád nem túlságosan elcsépelt. Én Németországban doktoráltam nemrég, és tapasztalatom szerint egy átlagos egyetem átlagos kutatócsoportjába viszonylag könnyű bekerülni, inkább nekik nehéz jó embert találniuk. Ha jó az angoltudásod (igen, angol) és értelmes vagy, nem lesz nehéz dolgod.


Ezzel persze valójában csak kitolod a problémát, de akkor is van 3-5 éved kitalálni valamit, kapcsolatokat építeni, és addig sem halsz éhen.

2016. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, de leginkább PhD ösztöndíjra célszerű pályázni első körben, ott a legnagyobb esély.
2016. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!