Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minden kettőre végződő négyzet...

Minden kettőre végződő négyzetszám páratlan?

Figyelt kérdés

Van ez az állításunk, hogy minden kettőre végződő négyzetszám páratlan. A matematikai logika alapján ennek a tagadása: Létezik olyan 2-re végződő négyzetszám, ami nem páratlan. Ez hamis nyilván, mert nincs 2-re végződő.

Akkor az eredeti állításunk igaz?

Mert ugye egy állításnál ha a tagadása hamis, akkor az eredeti állítás igaz. És fordítva. Vagy rosszul tudom?


2016. okt. 12. 20:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

> „Akkor az eredeti állításunk igaz?”

Igen, igaz. Arra is lehet hivatkozni, hogy az üres halmaz elemeiről megfogalmazott állítások mind igazak, mert a kettőre végződő négyzetszámok halmaza üres.

2016. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Shai-Hulud ***** válasza:
48%
Én ezt nem értem... Egy kettőre végződő szám hogy lehet páratlan? (Akár négyzetszám, akár nem az.)
2016. okt. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen, jól látod.
2016. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Mojjo ***** válasza:
100%
@2: az első hozzászóló válaszát olvasd el, segíteni fog a dolog megértésében. Természetesen a _létező_ kettővel végződő számok nem páratlanok. De kettővel végződő négyzetszám nem létezik. Innentől kezdve nincs olyan példa, egy sem, amivel rámutathatnánk, hogy nézd, kettővel végződik, négyzetszám, és nem páratlan. De az egyes hozzászóló megközelítése az üreshalmazok tulajdonságairól könnyebben bedogadható szerintem :)
2016. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Shai-Hulud ***** válasza:
Bammeg, de kitekert egy logika... :-) OK, megértettem, csak első olvasatra valahogy annyira értelmetlenségnek tűnt...
2016. okt. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A megfogalmazás hiányos, bár a hiányzó kritérium annyira alapvető az ember számára, hogy hajlamos róla megfeledkezni. E kritérium elhagyásával viszont létezik olyan szám, ami négyzetszám és kettőre végződik, vagyis páros, így a feladatra a válasz: nem.


A kérdés, hogy melyik ez a kritérium, ami kimaradt a feladatból? :)

2016. okt. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Semmi nem maradt ki a feladatból, minden külön minősítés nélküli "négyzetszám" alatt a magyar nyelv egy egész szám négyzeteként előálló számot ért.
2016. okt. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"minden külön minősítés nélküli "négyzetszám" alatt a magyar nyelv egy egész szám négyzeteként előálló számot ért"


Ezzel maximálisan egyetértek. Ettől függetlenül viszont létezik olyan négyzetszám, amelyik 2-re végződik.


A kérdés, hogy hogyan lehetséges ez? :)

2016. okt. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Esetleg egy véges testben akarsz számolni? Azok nem egész számok.
2016. okt. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha csak másik számrendszerben akarod felírni, az nagyon gyenge poén.
2016. okt. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!