Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel magyarázod az ún....

Mivel magyarázod az ún. kísérteties távolhatást?

Figyelt kérdés
Amelynél úgy tűnik, azonnali kapcsolat van két, egymástól bármekkora távolságra lévő részecske között. És ez lehetséges a relativitáselmélet szerint?

2016. okt. 21. 07:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
77%

Semmi kísérteties nincs benne, kvantum összefonódásnak hívják:


[link]

2016. okt. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:
Persze, a kvantumösszefonódás kísérteties távolhatásáról van szó, de nem igazán tudják, hogy hogyan lehetséges. Lássuk be, elég vad jelenség, hiszen semmi, az információ sem mozoghat fénysebesség fölött, itt viszont valami azonnali kapcsolatot teremt két akármilyen távoli részecske között.
2016. okt. 21. 10:58
 3/76 anonim ***** válasza:
52%

Mitől kísérteties? Tudtommal a kisértetek egyszerre csak egy helyen jelennnek meg.


Amúgy egyelőre még nincs magyarázat erre. Csak azt tudjuk, hogyan működik - azt még nem, hogy miért és milyen törvények alapján.

2016. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 Mojjo ***** válasza:
87%

Pár helyesbítés és megjegyzés:


- A relativitáselmélet NEM mond olyat, hogy semmi nem mozoghat a fénysebességnél gyorsabban. A valós tömeggel rendelkező testek csak fénysebességnél lassabban mozoghatnak, tömeg nélküliek csak fénysebességgel, képzetes tömeggel rendelkezők pedig csak fénysebességnél gyorsabban. Ez utóbbiak létezésére semmi bizonyíték, de azt tudni kell, hogy a relativitáselmélet nem tiltja a létezésüket.


- Kvantum-összefonódás segítségével nem lehet fénysebességnél gyorsabb üzenetet küldeni, így ez a jelenség nem sérti még a kauzalitást sem. (A fénysebességnél gyorsabb jel időben visszafelé haladna.)


- Az, hogy a hullámfüggvény egyszerre omlik össze mindkét részecskénél, wgy becsapós, félrevezető interpretáció. Tudom, kérdező, te nem is írtad, de gyakran szokták írni. Ez azonban feltételezné, hogy létezik abszolilút egyidejűség - ami pedig nem létezik.


A kvantum összefonódás jelenségének bővebb megértéséhez egy cca 3-4 év egyetemi tanulmány alighanem elengedhetetlen. Én magam többet nem tudok sajnos hozzátenni a témához, de aki tud, az is aligha fogja tudni konyhanyelven leírni pár sorban. De a tanulás útja mindig nyitva áll :)

2016. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 2*Sü ***** válasza:
100%

Semmivel nem magyarázom, mert nem tudom, hogy hogyan működik. És egyetlen tudós sem magyarázza semmivel, mivel nem tudják, hogy hogyan működik. (Maximum hipotéziseket vetnek fel, ha szükséges, de magyarázni nem magyarázzák.)


Ez olyan dolog, hogy ha nem tudom, milyen színű póló van rajtad – márpedig nem látlak, így nem tudhatom –, akkor nem kezdek el találgatni, hogy bizonyára piros, mert…, vagy valószínű, hogy kék, hiszen…

2016. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, pont ez az érdekes itt: egyelőre NINCSEN magyarázat rá! TEHÁT itt valami olyan dolog lesz, ami TELJESEN ÚJ a világunkban, hiszen eddig ilyet nem láttunk!

Méghozzá azt is tudjuk, hogy nem ok-okozati kapcsolat van itt, és nem is közös ok.

Ez egy harmadik fajta kapcsolat, ami azért érdekes, mert idáig NEM ISMERÜNK harmadik fajta kapcsolatot két jelenség között. Tehát érdemes ezt hatalmas erőkkel kutatni, mert előre lehet látni, hogy potyogni fognak belőle a Nobel-díjak!

Ez nagyon ritka dolog a felfedezések történetében, hogy ennyire előre lehet látni, merre van a jövő...

2016. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
0%

"(A fénysebességnél gyorsabb jel időben visszafelé haladna.)"


Ezt a csacsiságot azért te sem gondolod komolyan, ugye?

2016. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:
4es, a távolhatásnál fénysebességnél sokkal gyorsabban, azonnal hatással van egy részecske egy másikra. Ezt bebizonyították. Én is csak lehetséges hipotézisekre voltam kíváncsi.
2016. okt. 21. 14:22
 9/76 Mojjo ***** válasza:
88%
@7: De igen. Rajzold be egy Minkowski-diagramba egy ilyen jel világvonalát, és egyből látni fogod te is.
2016. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:
A kauzalitás nem biztos, hogy uralkodó, úgy hallottam, elméletileg lehetséges az időutazás is. A fénynél gyorsabb sebesség is lehetséges, csak tömeggel rendelkező testek számára nem.
2016. okt. 21. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!