Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg járt ember a holdon...

Tényleg járt ember a holdon 1969-ben? Mivel sok elméletet hallottam hogy miért nem járhattak. Nekem is feltűnt hogy nincsenek csillagok, de miért nincsenek a képeken?

Figyelt kérdés
[link]
2016. nov. 5. 23:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Képek a Nemzetközi Űrállomásról, ezeken a modern gépekkel készült fényképeken látsz csillagokat? Azért a Hold felszíne eléggé sok fényt képes visszaverni, még távcsövekkel is csak szűrővel lehet vizsgálni.


A redőnyzár, a fókusz beállítása, sok faktor amin a kép minősége múlik.


Sok összeesküvés elmélet terjeng de egyiket sem fogalmazzák meg és támasztják alá tudományosan.

2016. nov. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
2016. nov. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

"Mivel sok elméletet hallottam hogy miért nem járhattak."


Csak 1et mondj amit tudományosan is alátámasztottak és nem olyan valaki találta ki akinek az általános iskolai fizika is kínai.

2016. nov. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 dellfil ***** válasza:
100%

Ugyanazért, amiért egyetlen a világűrben készült felvételen sem láthatóak a csillagok.

(Persze nem az űrteleszkópok csillagászati célú felvételeiről van szó.)

Ha egy - a világűrben (vagy a Hold felszínén) lévő a napfényben látszó - tárgyról felvételt készítesz, a csillagról túl kevés fény érkezik a fényérzékelő rétegre, hogy ott nyoma maradjon. (Mindegy, hogy fotoemulzió, vagy a legmodernebb chip van e a felvevőben. Kamerában fényképezőgépben.)

Mert, ha a csillagokat szeretnéd fotózni az űrből, vagy a Hold felszínéről, akkor csak árnyékból teheted, úgy hogy nincsen tárgy a képen. Mert ha van akkor az túlexponálódott felismerhetetlen paca lesz. Cserébe egy pár fény pöttyért. Mármint annyi látszana a csillagokból. Tehát vagy-vagy. Vagy a tárgyakat akarod látni a képen, vagy a csillagokat. A kettő együtt nem megy. Photoshoppolni persze lehet, de akkor meg az lesz a baj...

Persze photoshop még nem volt 1969-1972-ben. Megoldhatták volna a csillagproblémát, de akkor meg az volna a baj... :DDD Egyébként eszükbe sem jutott, hogy lesznek "szemfüles" idióták... :DDD

Ennyi... Tudom, ha "hívő" vagy a fenti vázlatos magyarázat mit sem ér... A részletes, meg pláne nem. :DDDD


dellfil

2016. nov. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De miért nem lehet látni csillagokat? (Mert a földről lehet.)

A hold elnyeli a fényüket, vagy valami ilyesmi? De amit linkeltél azokon sincsen (többségükön). Miért van ez pontosan? (Nem kötekedni akarok, csupán tudni akarom az igazságot.)


Nekem is úgy tűnik hogy valósak a képek, de érdekes hogy már 1969-ben ilyen ügyes volt az ember.


Mivel a Szovjetunió nem állított ilyet. Meg ugye vannak valami tükrök is amivel lézérrel lehet megmérni a távolságot. De kik jártak még a Holdon amerikán kívűl?

2016. nov. 6. 00:21
 6/18 A kérdező kommentje:
Aha #4
2016. nov. 6. 00:22
 7/18 dellfil ***** válasza:
100%

"Meg ugye vannak valami tükrök is amivel lézérrel lehet megmérni a távolságot. De kik jártak még a Holdon amerikán kívűl?"

Igen, vannak lézertükrök elhelyezve. Részleteket nem tudok, hogy mindegyik holdexpedíció vitt-e magával lézertükröket, de az biztos, hogy Armstrongék vittek.

A Szovjetunió - lemaradván az emberes holdexpedíciókról - a Lunohod nevű automatákat küldte. (Ők azt sugallták, hogy ez sokkal jobb megoldás, mert mint mondták: "Nem kockáztatunk drága emberi életeket..." Pont ők nem kockáztatták a... Hehe. Savanyú volt a szőlő.)

[link]

[link]

[link]

[link]

Ha figyelmesen elolvasod a linkeket, látni fogod, hogy a Lunohodok is vittek lézertükröt a Holdra. :)

Az amerikaiakon kívül más nemzet nem küldött embert(!) a Holdra.


dellfil

2016. nov. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy - a világűrben (vagy a Hold felszínén) lévő a napfényben látszó - tárgyról felvételt készítesz, a csillagról túl kevés fény érkezik a fényérzékelő rétegre, hogy ott nyoma maradjon."


Ezért. A Holdról visszavert napfény ezerszer fényesebb, mint a távoli csillagok látszó fénye. Tehát vagy a Holdat fogod látni, és a csillagokat nem, vagy a csillagokat fogod látni, de akkor meg a Hold képe helyett csak egy nagy fehér pacát fogsz látni a képen.

Tehát azért nem látszanak a csillagok a háttérben a NASA fotóin, mert ha látszanának, akkor a Hold felszíne, az űrhajósok ruhája, a holdkomp és egyebek csak egy nagy fehér pacák lettek volna a képen a túlexponáltság miatt.

Erre utalt #4 a válaszában amikor azt írta, vagy-vagy.


Pár példa túlexponált fotókra:

[link]


[link]

2016. nov. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#7 Egyelőre :) A kínaiak nagyon hajtják az (űr)szekeret mostanában, jó esély van rá hogy ők lesznek a következők. De várjuk ki, mit hoz a holnap.
2016. nov. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Na ez a probléma az ilyen elmélethívő mókuskákkal. Rácsodálkozik nagy boci szemekkel és felteszi az aprócska tudományának megfelelő szintű kérdéseket... Tök alapfokú fotós ismeret megadja a választ a miért-nincs-csillag felvetésre. Egyszerű ismeretterjesztői szintű felkészültséggel minden összeesküvési kérdés megválaszolható, de a mókuskáknak már az is magas, mint a tiknak az abc. Van a neten jópár ilyen öszefoglalás akár magyarul is. De a legviccesebb (most nem guiglizom ki, keresd meg vagy nyomasd tovább a butaságokat) hogy a japán Hold-domborzat térképező szonda anyagából készített 3d-s felületmodell alapján ki lehet generálni azokat a helyszíneket, amiket annak idején a jenkik lefotóztak. Lelőjem a poént? (igen, a régi fotón és a modern felszínen minden bucka és folt megegyezik) Azt nem akarod megkérdezni, hogy miért lobog a zászló, hisz nincs is légkör a Holdon?
2016. nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!