Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora lesz a kitérés 5 s...

Mekkora lesz a kitérés 5 s múlva? Mekkora lesz a rezgés fázisa 5 s múlva? Mikor lesz az egyensúlyi helyzethez képest a kitérés maximális? Ez utóbbi pillanatban mekkora a test sebessége és gyorsulása?

Figyelt kérdés

Egy anyagi pont x = 0, 03 m * sin pí (1/s) * (t + 0,5 s) egyenlet szerint végez rezgőmozgást. Mekkora a rezgés amplítúdója, körf rekvenciája és fázisállandója?


Az első kérdést az egyenletből ugye kinézhetők az válaszok, az 5 s után nem tudom mivel kellene megoldani, egyenlet rendszerre gondoltam. Köszönök minden apró segítséget



2016. nov. 11. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Deriválni tudsz?
2016. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tudok, de azt a tanár nem tudom elfogadja-e, mert csak kalkuluson deriváltunk eddig, fizikán még nem.
2016. nov. 12. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor jó, mert lederiválod, és abból kiszámítod, milyen t-re lesz a maximális, ez nem okozhat nehézséget.


Utánna a kapott t-re kiszámolod a sebességet, gyorsulást. Ha x-et 1-szer deriváod oda beírod az időt akkor a sebességet kapod.

Deriválsz mégegyet, megint beírod, akkor a gyorsulást kapod.

Érted már?

Hol tanulsz amúgy?

2016. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Aztán a pusztán matematikai megoldás ellenőrzésére 12 másodperc alatt fejben végiggondolod a kitérés maximálisos kérdést.
2016. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket :)

SZTE TTIK - Biomérnökin tanulok

2016. nov. 13. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!