Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tart jelenleg a mestersége...

Hol tart jelenleg a mesterséges intelligencia?

Figyelt kérdés
Mennyire fejlődik gyorsan?

2016. nov. 13. 14:10
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

A hangulat és az érzelmek szerintem tartoznak az intelligenciához, az inkább a lélek.

Engem a #9-es válaszoló meggyőzött a Google GO-s játékkal.

2016. nov. 15. 08:48
 12/27 Angelo84 ***** válasza:
Én nem érzelmekről és hangulatról beszéltem. De végül is mindegy. A korábbi válaszoló meggyőzött téged. S akkor ilyen alapon akár azt is mondhatnánk némi túlzással, hogy legalább azóta létezik MI, amióta számítógépes/konzolos/stb játék. És egyre jobban fejlődnek. A kérdésedre tehát megkaptad a választ. Üdvözletem, és bocsánat ha valami marhaságot írtam.
2016. nov. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, akkor ez tetszeni fog: [link]
2016. nov. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Angelo84


"például ez a sakkos vagy GO-s dolog úgy áll fel, hogy a gép gondol egyet, és úgy dönt, hogy na most hagyom az ellenfelet nyerni, mert olyan napom van"


és ha mondjuk egy ember tesz így, akkor az mire vezethető vissza? mert, hogy ha így tesz, az csak annak a következménye, hogy az agyában éppen úgy álltak össze a bio-kémiai folyamatok, hogy megszületett ez a döntése, és utána eljutott a tudatáig. Az ember is csak előbb tapasztal, az agyban feldolgozódnak a befolyt információk, ami által megszületik a döntés, és utána eljuttatja a tudathoz. Persze mi nem ebben a sorrendben érezzük, hiszen az agyunk abba az illúzióba ringat minket, hogy hatalmunkban áll dönteni akármi felett is.

2016. nov. 16. 20:40
 15/27 anonim ***** válasza:

Hogy ehhez érdemben vitázhasson az ember, azt kellene definiálni, hogy mit tartunk MI-nek és azt, hogy mit várunk el tőle.

Az természetes, hogy bizonyos, egyes nagy komplexitású rendszerek már ma tökéletesen teszik a dolgukat, a maguk részterületén. De ha a mesterséges intelligenciát úgy tekintjük, hogy az emberi in telligencia gépi megvalósulása, akkor az még sehol nincs. Annak kezdeménye sem, hiszen a gép sok esetben képtelen eldönteni olyasmit, amire egy gyengeelméjűnek egy tizedmásodperc is elég. Az MI-be beletartozik olyasmi is, mint létrehozni valamit, ami korábban nem létezett. Ha tetszik, feltalálni egy szerkezetet, egy dolgot, találmányt, egy új vegyületet, analizálni a csillagászat eredményeit és abból kikövetkeztetni olyasmit, amiről eddig nem volt tudomása senkinek, stb.

2016. nov. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

a másik kérdés pedig, hogy mit hívunk "mi"-nek.

Amikor arról van szó, hogy mi mik vagyunk.

Van egy szervünk, ami a biológiai evolúció során nagyon fejlett lett, és a legfőbb célja a fajfenntartás.

Na most ehhez jó sok évezred kellett.

De nézzük meg a számítógépeket. Ők egy év alatt sokszorosát érik el az elődeik fejlettségénk.

2016. nov. 16. 22:15
 17/27 anonim ***** válasza:

"De nézzük meg a számítógépeket. Ők egy év alatt sokszorosát érik el az elődeik fejlettségénk."


Ugyanebben bíztak az MI kutatói is. Mint azt látjuk, tévesen.

2016. nov. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Angelo84 ***** válasza:

Kérdező.


Nem áll szándékomban Téged győzködni. Van egy elképzelésed az emberi tudat működéséről, én ezt elfogadom. Két dologra reagálok mindössze, nem fontos válaszolnod, ha nem szeretnél.


"Persze mi nem ebben a sorrendben érezzük, hiszen az agyunk abba az illúzióba ringat minket, hogy hatalmunkban áll dönteni akármi felett is."


Igen, ez a klasszikus materiális filozófiai irányzat eszméje.


"és ha mondjuk egy ember tesz így, akkor az mire vezethető vissza?"


A kérdés, hogy a gép (MI) meg tudja tenni, vagy sem. De mondom, mindez függ az MI definíciójától.

2016. nov. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy önmagunkat sem tudjuk definiálni, nemhogy az MI-t, szóval kellene egy viszonyítási alap.

Ha mi, emberek, nem vagyunk többek egy biológiai bábnál, akkor előbb vagy utóbb (ha nem hal kielőbb az emberiség)

elfogja érni azt a szintet a technológiai evolúció, mint amit a biológiai evolóció (valószínűleg még magasabb szintet, hiszen jelentősen gyorsabban fejlődik).

2016. nov. 17. 01:10
 20/27 Angelo84 ***** válasza:

"Ha mi, emberek, nem vagyunk többek egy biológiai bábnál"


Csak kérdés, hogy ez igaz-e. Jelenleg nem tart ott a természettudomány, hogy ebben egzaktul állást foglaljon.

2016. nov. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!