Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az 115-ös rendszámú elemnek...

Ha az 115-ös rendszámú elemnek stabil izotópját állítanák elő, azt a média leközvetítené?

Figyelt kérdés

Csak mert ez igazolná Bob Lazar állítását, szerintetek egy ilyen hír eljutna mondjuk a BBC-hez, vagy leállítanák őket?


és most jön a következő kérdés, vajon volt már erre példa?


2016. nov. 24. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Eltitkolnák, hiszen mint tudjuk a kutatók és a média kedvenc időtöltése az eltitkolás, ellhallgatás. Olyan csodálatos esemény lenne ez nekik, mint neked ha Emily Ratajkowski terpesztene meztelenül az ágyadon. Egyszerűen nem bírnának magukkal: olyan durván elhallgatnák a hírt, hogy csak úgy porzana.
2016. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, próbáld már meg elképzelni, hogy kinek mi HASZNA lenne abból, ha eltitkolnák?

...és mit veszítene vele?


Miért kell ide ekkora hülyeségeket írni... nem értem. Kinek jó ez?

2016. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Mojjo ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki az a Bob Lazar, és milyen állítast igazolna, utánanézni csak ezért meg lusta vagyok, mindenesetre én közel sem vagyok benne biztos, hogy a mainstream média lehozná. Nem azért, mert bárki el akarná titkolni, ez egyértelmű. Hanem azért, mert a média a nézettségre/olvasottságra hajt, ezért a műsoridő/hely olyan híreknek kell, amik minél több embert érdekelnek. Egy ilyesmj nem igazán tartozik ebbe bele. Az emberek elenyészően kis hányada tudná csak egyáltalán, hogy ez miért hír, és azoknak is csak egy kis részét érdekelné ténylegesen. Akármilyen szomorú, nem lenne igazán "hírértéke". Ismételten: a mainstream médiában. Szaklapokban természetesen annál inkább, de ismeretterjesztő felületeken is.
2016. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehozná azért, legfeljebb kis hasábban.
2016. nov. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3-mas, ha ezt igazolnák, akkor Bob Lazar állításával olyat igazolnának ami az emberiség történelmében nagyobb jelentőségű mint repülő vagy az autó feltalálása..nem hiszem, hogy a médiának nem lenne érdekeltsége benne, én arról beszélek, hogy nem feltétlen olyan mértékű az ember szabadsága sokszor amennyire azt elsőként gondolja


nézz utána érdekes fickó

2016. nov. 24. 23:11
 6/14 Mojjo ***** válasza:
@4: talán netes felületen igen. De az, hogy képernyőre kerülne a hír, igen valószínűtlen. (Tudom, a kérdés nem feltétlen csak a képernyőre vonatkozhat. Csupán gondolkozom itt "hangosan".)
2016. nov. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Mojjo ***** válasza:
100%
@5: és ez miért lenne akkora jelentős dolog, főleg jelentősebb, mint az autó, vagy repülő feltalálása? Egyáltalán nem látom a jelentőségét. Ha jól sejtem, nincs közelében egy stabilitás-szigetnek sem, így baromi fura lenne, ha lenne stabil izotópja. Talán emiatt újra kéne gondolni a nukleonokat összetartó erős magerőkre vonatkozó bizonyos számításokat, így talán a kvamtumszíndinamikával foglalkozó emberek lázba jöhetnének, de ennyi. Legalábbis ennyit látok. Hol érdekel ez egy átlagembert, meg hol van neki jelentősége?
2016. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amúgy ezzel az a helyzet, kérdező, hogy egy elemnek korlátozott számú izotópja lehet. Ebből 100 fölött max. 1-2 fajta lehet stabil(abb). Nem olyan óriási nehézség ezt felderíteni, mert 2 vagy max. 3 lehetséges jelöltből vagy van stabil, vagy nincs.


Ha meg nincs, akkor nincs, és ez elég hamar kiderül.

2016. nov. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
mojjo, azért mert akkor bebizonyosodna, h amit bob lazar mondott, igaz
2016. nov. 25. 13:50
 10/14 Mojjo ***** válasza:
100%

@9: utánanéztem. Így már értem. De tévedésben vagy. Attól, hogy a 115-ös elem létezik, és attól, hogy esetleg létezne stabil izotópja, nem válna valósággá, amit ez az ürge állított. Ha azt állította volna, hogy antianyag meghajtással üzemelnek az idegen űrhajók, igaz lenne, amit állítana, csak mert tudjuk, hogy valóban létezik antianyag? Ha azt állította volna, hogy hidrogénfúziót használnak az űrbéli pajtások, igaz lenne, csak mert létezik hidrogénfúzió?


Értem én, hogy akkoriban (meg most sem) tudtunk/tudunk stabil 115-ös elemről. De ez a Bob Lazar is tudhatta, hogy az elemek rendszáma szépen skálázható felfelé, még feljebb és még feljebb. Így bemondott egy számot - és vagy bejön, hogy van annak stabil izotópja, vagy nem. Az akkori állapotok szerint mindkettő elképzelhető volt. Kis eséllyel talán még ma is. És ha véletlen bejön, az már bizonyíték? Na ne már :) Ez nagyon gyenge. Még konteóshoz képest is.

2016. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!