Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez a kísérlet veszélyes?...

Ez a kísérlet veszélyes? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Lenne ez a kísérlet amit bemutatnák a suliban. Ezt a kísérletet láttam egy oldalon, csak az a baj hogy nem tudom hogy veszélyes-e vagy megcsinálhatom? Az anyagok veszélyesek vagy nem?

Elküldök egy képet amin a kísérlet is ott van és a kellékek, anyagok is....

Azonnal küldöm a képet...és a válaszokat előre is köszi



2016. nov. 27. 19:34
 1/5 A kérdező kommentje:
2016. nov. 27. 19:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt egy videó ami bemutatja a kísérletet.

https://www.youtube.com/watch?v=ELcZduuAx9k


Nem, nem lesz tőle semmi bajod. Lehetőleg ne állj a jódgőzbe. Beltérben is megcsinálható ne aggódj amiatt hogy elszínezi kicsit a falat. Gondolom mellé majd mondasz valami magyarázatot is, akkor majd figyelj hogy ne azt állítsd hogy a jód szublimál mert atmoszférikus nyomáson előbb megolvad, majd elpárolog és NEM SZUBLIMÁL.

2016. nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi 😃
2016. nov. 28. 00:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosszul fogalmaztam, bocsi. Természetesen szublimál a jód atmoszférfikus nyomáson is, azonban a reakcióhőtől itt meg is olvad és párolog.

Szobahőfokon szublimál ezért nem gond ha összekeni kicsit a falat: majd eltűnik a szín 1-2 nap múlva biztosan de talán már hamarabb is.

2016. nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. nov. 28. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!