Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A haploid sejtek csak meioziss...

A haploid sejtek csak meiozissal a diploidok pedig csak mitozissal szaporodnak?

Figyelt kérdés
2016. dec. 2. 18:58
 1/3 sadam87 ***** válasza:
100%

Haploid sejt sosem osztódhat meiózissal (számfelező osztódással). Meiózissal csak páros kromoszómaszerelvényű sejt osztódhat.

Alapvetően minden eukarióta sejt (ami egyáltalán tud osztódni) tud osztódni mitózissal, de meiózissal csak kevés sejt osztódik, és ezek jellemzően diploid sejtek (elméletileg osztódhat így tetraploid, hexaploid, ... is, de haploid soha).

2016. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ertem,de a tankonyvben az van,hogy meiozissal peldaul az ivarsejtek osztodnak,ami n kromoszoma szelvenyu vagyis HAPLOID.
2016. dec. 8. 07:42
 3/3 sadam87 ***** válasza:
100%

Két lehetőséget látok:

1. A tankönyvben nem ez van. (Én arra tippelnék, hogy az áll benne, hogy az ivarsejtek meiózissal JÖNNEK LÉTRE.)

2. A tankönyv hibás. (Megkérdezhetem, melyik tankönyv ez?)

2016. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!