Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A pszichiátria mindent tud,...

A pszichiátria mindent tud, amit a pszichológia?

Figyelt kérdés
Ebből következően a pszichiátria súlyos személyiségtorzulásokkal foglakozik?
2016. dec. 3. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, két külön tudomány. A pszichológia bölcsész-, a pszichiátria orvostudomány. A pszichiátria csak és kizárólag a (pszichés)betegségekkel foglalkozik, míg a pszichiátriának csak az egyik szakterülete a klinikai pszichiátria, ami a diagnosztikával és a psziochoterápiával foglalkozik. Ez a legismertebb ága, és általában ha pszichológusról beszélünk, akkor mindenkinek a terápeuta jut eszébe, holott a pszichológiának ezen kívül rengeteg szakterülete van, sport-, reklám-, fejlődés-. kriminál-, vallás és művészetpszichológia, pszichopedagógia, szociálpszichológia, és még sok más, amikhez egy pszichiáter nem ért, és nem is feladata.
2016. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Javítva: klinikai pszichológia, nem pszichiátria. Még nekem is sikerült összekevernem a kettőt :D
2016. dec. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Nincs sok közük egymáshoz.

A pszichológus életválságokat lát.A pszichológus a traumáidra,érzelmeidre kíváncsi,és ezek lapján beszélgetéssel,kérdésekkel próbál "gyógyítani". Úgy is mondhatnám,hogy kísérőként segít megtalálni a problémád forrását.

A pszichiáter viszont egy betegséget lát,amit gyógyszerrel kell kezelni.

2016. dec. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*kérdésekkel
2016. dec. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cila-Bila válasza:
Nem hiszem, mert akkor nem kellene mindkettő. Habár pszichológiának nagy szükségét nem látom, azt nem is kellene egyetemen tanítani.Egyszer évekkel ezelőtt egy fájdalmas gyomorpanasszal jártam az orvosokat és a kórházakat. Sehol semmit nem találtak. Majd meggyőztek, hogy beszélgessek el a pszichológussal.Elmentem hozzá és a szexuális életemről érdeklődött, ami teljesen rendben volt. Az első kérdés után felálltam és otthagytam a 120kg-os libát, aki bizonyosan szexhiányában szenvedett. Azóta a kellemetlen tünetek természetgyógyász gyógyteáival elmúltak.
2018. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!