Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az miért van hogyha egy ember...

Az miért van hogyha egy ember sokáig egyedül van nem létesít szociális kapcsolatokat nem nagyon beszél senkivel akkor elkezd butulni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az agynak kellenek az ingerek, hogy frissen tartsa magát. A nem használt funkciók idővel leépülnek, ez alól a társas viselkedés vagy a kommunikáció sem kivétel.
2016. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szóval minden agyi területet frissen kell tartani különböző ingerekkel?
2016. jún. 10. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de a hétköznapi élet általában elég ingert jelent. Ha néha beszélgetsz barátokkal, közértes nénivel (kb. bárkivel), az máris megtornáztatja az agyat.
2016. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek korom óta befelé forduló típus vagyok. Mások szerint nem vagyok buta... Egyesek szerint még okos is vagyok. Mégsem szeretek beszélni.

A fent említett állítás mellett felmerül bennem a kérdés, hogy az informatikusok többsége is befelé forduló, keveset dumál másokkal. Milyen okosak lennének, ha folyamatosan kommunikálnának?


Persze ez csak szavak kifogástása. Aki magában elfoglalja magát és talál gondolkodni valót, illetve rendszeresen olvas, ugyan úgy fenntartja az Agy aktivitását.

2016. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, én konkrétan a szociális érzékenységre, a társas kapcsolatokra való affinitásra gondoltam. Az okos és buta kifejezések elég szubjektívek. Ha valaki egy barlangban remeteként gyerekkora óta matek példákat old meg, az lehet akár Nobel-díjas is, miközben nem fog tudni kérni egy kiló darált húst a hentesnél. :)
2016. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 aperitif ***** válasza:
100%
Igen, a kérdés nagyon pontatlan. Nem fog elbutulni, az intelligencia hányadosa pont akkor marad, viszont kisebb lesz az aktív szókincse, szociálisan kevésbé lesz érzékeny, nehezebben fogja felismerni a metakomunikációs jelzéseket, és a fentiek miatt butá(bb)nak fog tűnni, de ez nem valódi elbutulás.
2016. jún. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elidegenülés, elszigetelté válás. Ezek jobb szavak?
2016. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2016. jún. 11. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!