Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora a szintkülönbség a...

Mekkora a szintkülönbség a két higany felszín között?

Figyelt kérdés
A közlelkedőedény egyik szárában higany,a másikban víz van.A vízoszlop magassága 6,8cm
2016. dec. 9. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

ró_Hg * g * h_Hg = ró_víz * g * h_víz

h_Hg = ró_víz * h_víz / ró_Hg


ha jól értettem a feladatot, a két higany felszín nem egyértelmű számomra

2016. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

"ha jól értettem a feladatot, a két higany felszín nem egyértelmű számomra"

Az U-cső egyik szárában higany, másik szárában a higany alacsonyabban ,a tetején víz.

Gyakorlatilag a válasz az lesz, a 6,8 cm víznek mennyi higanyoszlop súly-ekvivalens, annyival szorítja alacsonyabbra maga alatt a higanyszintet a másik szár szintjénél.

2016. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, oké, így is van értelme. Csak a feladatban azt írja : "A közlelkedőedény egyik szárában higany,a másikban víz van"

szóval én úgy gondoltam, hogy az egyikben csak higany a másikban csak víz van. A kérdés meg a higanyoszlop magassága (ami lényegében pontosan a két higanyfelszín szintkülönbsége.

2016. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Igaz, a kérdés fogalmazása sántít.

Az eredeti feladat tipikus mintapélda, csak feladatként ábrás és úgy egyértelműbb.

2016. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!