Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Két vektor skaláris szorzata...

Két vektor skaláris szorzata miért egyezik meg ugyanezen vektorok és a közrezárt szögük szinuszának szorzatával?

Figyelt kérdés

Miért igaz az, hogy:

<a,b> = |a|*|b|*cos(fi)


Nyilván az a és a b vektorok, csak nem tudok itt aláhúzott betűtípust választani. Aki választ ad, az kap egy köszönömöt! :D

Köszi előre is!



#vektor #skaláris szorzat #vektorok által bezárt szög
2016. dec. 10. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Azért, mert ez a definíciója. Ezt tényleg nem lehet tovább ragozni. Egy szám négyzete miért az önmagával vett szorzata? Hát, mert így definiáltuk. A kérdés is kb. ilyen.


Hogy miért pont a vektorok hosszának és a szögük szinuszának a szorzatát neveztük így meg?

Hát mert ez egy hasznos dolog. Csomó minden kiszámolható vele. Éppenséggel definiálhatnánk a skaláris szorzatot a közbezárt szögük törtrésze négyzetének plusz a két oldal hányadosának az összegeként is, csak az az égvilágon semmire se lenne használható.

2016. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt találsz egy levezetést a geometriai vonatkozásokra:

[link]

2016. dec. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már megtanultam, és egyébként nem annyira triviális, mint ahogyan azt az első válaszoló sejtette. Bár, ha nem akart válaszolni, akkor nem értem miért van egy ilyen oldalon. Ennél már csak az a srác/lány rosszabb, aki mindenkinek a kódjára azt írja, hogy ez szörnyű, undorító ez a kód meg, hogy az alapokkal nem vagy tisztában... :D Vicces.
2016. dec. 10. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egy lineáris algebra tétel és be lehet bizonyítani, hogy így van.
2016. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sorry, azt hittem középiskolás vagy. Arra pedig nyilván nem írsz linalg magyarázatot. Bocsi :).
2016. dec. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tényleg nem akarok kötekedni, de elég fura, hogy ma már lényegében minden triviális a matematikában. Mielőtt válaszolt volna bárki, már megértettem ezt, csak gondoltam, azért felteszem ezt a kérdést. Amúgy privátban is válaszolt valaki. :D Én nem vagyok matematikus, csak érdekel a téma, egyedül is megértek mindent, csak van, hogy kicsit később. Amúgy zenész vagyok, hobbiból foglalkozom matekkal, és sok minden megy, egyébként akár fejben is kiszámolok egész sok mindent. Trenírozom magam. :D De tényleg, nem viccelek.
2016. dec. 10. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!