Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az idei tél meglehetősen...

Az idei tél meglehetősen kemény eddig. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Az utóbbi években ilyenkor még röpködtek a 10 fok körüli hőmérsékletek.
2016. dec. 21. 18:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Ha az elmúlt pár évet nézzük, a nov.20-dec.20 időszakban a középhőmérsékletek átlagát, akkor ez idén 1, tavaly, és tavalyelőtt 3, 3 éve pedig szintén 1 °C volt (Bp.).

[link]

Tehát ténylegesen 2 °C-kal hidegebb az elmúlt hónap, mint az előző években, amikor enyhe volt a télkezdet.

Ez azért nem olyan rettenetes.

2016. dec. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Végre egy normálisabb tél. Végre elő kellett vennem a kabátomat, nem egy szál pulcsiban kell mászkálnom decemberben.
2016. dec. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
96%

"Mi magyarok nem ehhez szoktunk hozzá valljuk be őszintén."


Ti, 20 év alatti magyarok talán nem láttatok még ilyet :)

2016. dec. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

Én még azért annyira öreg nem vagyok, a 2000-es évek elején voltam kisgyerek, és emlékszem olyanokra, hogy még akkor is térdig érő hó esett, volt, hogy már november végén, és azok is hetekig megmaradtak. Kisgyerek koromban december 6-án, amikor mikulás volt, mindig volt hó, el se tudtam volna képzelni azt, ami még a mostani télben is volt, hogy felmegy a hőmérséklet 5 fok körülre és hó meg sehol.


Ehhez képest az idei tél is semmi, eddig egyszer esett egy mm hó december közepén és akkor mi van? Gyerekkoromban sírtam volna, ha ilyen telem lett volna karácsony előtt. Bár az igaz, hogy ha most is esne a hó, akkor lehet, hogy megmaradna, de összességében még ahhoz képest is, ami 15-20 éve volt, ez az idei tél is semmi.

2016. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%

Mi, másik fajta magyarok, egy kicsit öregebbek, mint te, meg még emlékszünk 1987 januárjára, amikor megbénult az ország a három napig tartó havazás miatt, a váltók összefagytak, ezért nem jártak a vonatok, sem a budapesti metró, a vagonokból meg a katonaság segítségével robbantották ki az összefagyott szenet.

[link]


Igaz, ez egy szélsőséges hét volt, de úgy nagy általánosságban elmondható, hogy télen esett a hó, és a -10°C is gyakori volt. Nem a mostani tél extrém hideg, hanem az ezt megelőző 4-5 tél volt rendkívül enyhe.

2016. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk azt nem tudom, miért kell hozzátenni, szinte lekicsinylően, hogy "másik fajta magyarok". Nem a mi hibánk, hogy később születtünk, a mai tizenévesek egyszerűen ilyen enyhe telű világban élnek, és nem tudják elképzelni, hogy volt ennél hidegebb is, csak ennyiről van szó.
2016. dec. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Meglátásodból arra következtetek, hogy nem vagy több tizenegynéhány évnél idősebb, ezzel persze semmi gond nincs. Viszont el kell mondjam, hogy a 0 fok feletti tél csak az utóbbi 5-10 évben "jött divatba". Ami normálisnak mondható - bár változik folyamatosan - azért akárhogy is nézzük a -5 -10 teljesen normális téli hőmérséklet.
2016. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Olyan kemény az idei tél, hogy hétvégére már 5-10 fokokat jósolnak.
2016. dec. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18: Mínuszt vagy pluszt? Nem mindegy.
2016. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szirty ***** válasza:
91%

"Azt azért ne mondja már senki, hogy a nap közbeni -3 és az éjszakai -10 nem sok."


Hány éves vagy? Nem láttál te még kemény telet!

2016. dec. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!