Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Újabban miért nem szeretik a...

Újabban miért nem szeretik a virágok a kerti földet?

Figyelt kérdés

10-15-20 ève mindegy volt milyen földbe ültetem őket, semmi bajuk nem volt. Most meg ha nem virágföldbe ültetem őket kipuaztulnak. Ugyanakkor az abból az időből származó virágaimnak amik akkor voltak ès mèg megvannak, azoknak most sincs bajuk a kertiföldel.


Van több mint 20 èves virágom is amit mèg ovodáskènyt kaptam, mèg ma is èl ès a vetemènyeskertből szedett sertètrágyás földben van, nics tőle semmi baja, gyönyörű szèp, van egy másik amit kb 4-5 èvvel kèsőbb kaptam azis jól èrzi magát. Akkor volt sokfèle kaktuszom ( a neveiket nemtudom ) azoknak sem volt semmi bajuk a kertiföldben.


Amiket meg manapság lehet kapni virágboltokban vagy hipermarketekben, akár kaktusz akár bármi más, egysem èl meg a kertiföldben, csak a virágföldben. Pedig règen is sok olyanom volt amit úgy vettem, majd itthon átültettem sima földbe ès èlte világát.


Mi lehet a gond?



2016. dec. 23. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy a föld kémhatása, vagy a szerkezete nem jó a mostanában vett növényeidnek. Nézz utána, hogy melyik, milyen földet kedvel, a régieknek is, hasonlítsd össze, és akkor tudsz javítani a kerti föld minőségén.
2016. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szándékosan olyan kaktuszokat tenyészettek ki, amelyek nem bírják a kinti földben, hogy aztán te megvehesd a virágföldet.
2016. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Ez most komoly vagy csak ironizálsz?
2016. dec. 23. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdést most írtad ki, felmerül, hogy esetleg sokkot kaptak átültetésnél a vadhideg kinti földtől.
2016. dec. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp volt. De akár lehet igaz is. Ugyan miért ne. A haszon érdekében lehet hogy megcsinálják.
2016. dec. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tèlen sosem ültetek át, max extrèm esetben, amikor a növekedès miatt muszáj de akkor is egynappal èlőtte behozom a földet ès a kandalló mellett felmelegszik. Ugyanakkor eltudom azt is kèpzelni amit a második ès ötödik válaszadó írt, mert olyannal is találkoztam már hogy virágboltban vettem egy cserèp virágot, aztán egy idő után azt veszem èszre hogy haldoklik. Hát átültettem, ès mivel mindig úgy ültetek át hogy eltávolítom a gyökèrzetről a règi földet így rátaláltam egy pici cserèp alakú nagyon erős műanyag hálóra ami nem engedte fejlődni a töveket. Ezt levágtam ès utána helyrejött a virág.azóta mindig átültetem a frissen vásárolt virágokat ès egynek sem hagyok a tővèn földet, főleg olyannak amit üzletben vettem.
2016. dec. 23. 23:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem a hidegföldel van baj, mint már írtam, ès bár már pár ève ezt tapasztalom, csak most jutott eszembe hogy kiírjak róla kèrdèst.
2016. dec. 23. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!