Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Arkusz koszinusz, kiszámítása?!?

Arkusz koszinusz, kiszámítása?!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csak azt kérdezném ,hogy hogy lehet kiszámolni egy szám arkusz koszinusz értékét vagy hol találok hozzá táblázatot?

Számológépbe be lehet valahogy írni?

Válaszokat előre is köszönöm!



2017. jan. 3. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

SHIFT cos gomb (helytelenül cos^(-1) ), de...

[link]

2017. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A függvénytáblázatban van hozzá táblázat, mégpedig ott, ahol szögértékek szinuszát-koszinuszát néztétek, csak a táblázatban nem szög szerint keresel az értékre, hanem érték szerint keresel a szögre. A szöget még át kell váltani radiánba, akkor kapod meg az érték arkoszkoszinuszát (ugyanez igaz az arkoszszinuszra is egyébként). Megjegyzendő, hogy -1 és 1 közötti számok arkoszkoszinusza és arkoszszinusza értelmezhető csak, arkoszkoszinusz esetén [0;pí], arkoszszinusz esetén [-pí/2;pí/2] értékeket kaphatunk.


Számológép fajtájától függően a SHIFT vagy a 2ndF gombokkal lehet átváltani a "cos" gombot "cos^(-1)" funkcióra, ami az általános jelöléstől eltérően nem a koszinusz reciprokát számolja ki, hanem az inverzét (az arkoszkoszinuszt).

2017. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves #2-es válaszoló!


Így 5 év távlatából is köszönöm a segítséget! Épp ezután keresgéltem, mikor ráakadtam a válaszodra és egy csapásra megértettem a dolgot, illetve az ezzel kapcsolatos feladatomat is azonnal meg tudtam oldani! Köszönöm szépen mégegyszer! 🙂🍻🍻🍻

2022. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!