Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudtok mondani valami mondókát...

Tudtok mondani valami mondókát, frappáns memoritert, amivel meg tudom jegyezni az esszenciális aminosavakat?

Figyelt kérdés

hisztidin

izoleucin

leucin

lizin

metionin

fenilalanin

triptofán

threonin

valin


2017. jan. 4. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Aztán pedig a mondókát felejted el. Az ilyen memoriterek csak pár napra érvényesek. Viszont a fogalmak megértése, összefüggéseik feltárása alkalmas neveik hosszú távú megjegyzésére is.
2017. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:DDDDDD Ez komoly?

Ott vagyok vizsgán, de ebből a 9-ből 6 jut eszembe, mi a retket csináljak, ha a maradék 3 nem? Mert mindegyiknek szépen tudni kell az intermedier anyagcseréjét.

2017. jan. 4. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Memoritert nem tudok, de szerintem nem olyan nehéz megtanulni:

1) Nyilván a legkomplikáltabb aminosavakat nem tudjuk szintetizálni: triptofánt az indolgyűrű miatt, hisztidint az imidazolgyűrű miatt.

2) Nem tudjuk az elágazó szénláncú aminosavakat: valin, leucin, izoleucin.

3) A spéci homoszerin intermedier miatt a metionint, a threonint és az izoleucint.

4) Nem tudjuk a leghosszabb láncút: lizin.

5) És nem tudjuk a fenilalanint. :D

2017. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, a #2-beli kérdésedre, mert fontos. A vizsgán már semmit se csinálj. Aki a vizsga előtt (pláne alatt) döbben rá, hogy nem tanult módszeresen, azon már nem lehet segíteni. A memoriter a vizsga előtt lázasan magolók módszere, az asszociatív tudás, az összefüggések keresése és a tananyag logikai felépítése a módszeresen tanulók apró, de annál hatásosabb lépései.
2017. jan. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!