Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megváltozik az aktív szén, ha...

Megváltozik az aktív szén, ha kiveszem a kapszulából, és csak napokkal később használom fel?

Figyelt kérdés

Arcmaszkot és fogfehérítést szeretnék vele csinálni.

A kapszulát nem lehet szétszedni, így vágni kell ollóval. Így "robban" az egész össze-vissza,a kezem fekete lesz, az asztal is , a kagyló sem jobb, ott akkor minden vizesen fekete és már tapad is rá, lehet takarítani.

Nem szeretném minden nap ezt a takarítást.

Tervem:

Felvágom az összes kapszulát 1 alkalommal, és a port, majd egy légmentesen lezárt, sötét dobozban tárolom. Így csak egyszer kell takarítanom.


Így romlik az eredeti minősége?



2017. jan. 4. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Ige, akkor fáradt szén lesz belőle.
2017. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Amikor arcpakolsz vagy fogfehérítesz a szénnel, akkor hogyhogy nem kell takarítani utána? Azt hogy csinálod?
2017. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Beteszed a kapszulát egy zacskóba majd az ollót is félig.

A zacskó száját összehúzod és ráfogod a kilógó olló tengelyére (ahol a két szár össze van fogatve).

A vágást így a zacskón belül végzed el a kapszulát a zacskón kersztül tudod fogni.

Egyébként az aktív szén nem romlik meg a levegőn de én nem használnám fog fehérítésre mert szerintem nem hogy fehérebb, de szürke lesz tőle a fogad.

Vagy neked használ?

2017. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek: ne haragudj, ezt nem értem, mi ez, hogy fáradt szén lesz belőle? Ez egy szakszó, vagy most viccelődni akarsz?

Én egyszerűen csak arra gondoltam, hogy a kapszula gyári körülmények között, speciális nyomáson, vagy térben készül, hogy megőrizze a szén tulajdonságait.

Ha felbontom a kapszulákat, és pl. csak egy hónap múlva használom fel, akkor attól félek, romlik a minősége, vagy a por állaga, mert én nem tudom speciális körülmények közt tartani.


De takarítani meg nem nagyon akarnék minden nap utána, ezért köszönöm az ötletet, hogy zacskóban bontsam fel :)


Arcpakolásnál jó hatással van a problémás bőrre, mézet kell hozzá keverni,mandulaolajat és kávázaccot is, ha arcradírnak akarod.


Fogmosásnál a fogkefére kell rakni, vagy a fogkrémre, és fogat mosni. Úgy már nem koszol, ha összekeverem más anyaggal, vagy a számban a nyálammal keveredik. A gond az,amikor az a rohadt száraz por, lehull az asztalra, vagy a vizes kagylóra. Befog mindent, olyan, mint a korom, hamu ...nyilván, mert ugyanaz.

2017. jan. 4. 19:03
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy drága svájci fogkrém, a Curaprox is tartalmazza, és fekete.

Az aktív szén természetes nedvszívó tulajdonságainak köszönhetően eltávolítja a fogról az olyan elszíneződéseket, mint a kávé, a tea, a bor és a lepedékek. Ezzel a saját fogszín hozható vissza. További fehérítésre mást kell alkalmazni.

Otthon, csak magát a szén port kell vizes fogkefére, vagy a fogkrémre szórni.

2017. jan. 4. 19:08
 6/7 Silber ***** válasza:
100%
A minősége talán nem változik, azonban biztosan nem véletlenül kapszulázzák. Az aktívszénnek van egy meglepő tulajdonsága: aktív. Azaz levegőn amit csak lehet, magába fog építeni. Ha sok időt tartod a levegőn, meg fogja kötni a port, nedvességet és egyebeket. Ezzel pedig nem teszel mást, mint már a használat előtt telítetted a felszínét - ergó felhasználás előtt elhasználtad.
2017. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
így van, köszönöm, hasonló elméletem van nekem is, tehát marad az, hogy csak 1-et vágok szét egy zacskóban ollóval közvetlen felhasználás előtt, köszi mindenkinek :)
2017. jan. 5. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!