Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az igaz ha valaki aktiv...

Az igaz ha valaki aktiv szenet eszik, vagy széntablettát akkor nemtud berugni mivel a szén közömbösíti az alkoholt?

Figyelt kérdés

2013. máj. 29. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Miért közömbösítené a szén az alkoholt?
2013. máj. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A hír nem igaz.

Az alkohol túl kicsi molekula ahhoz, hogy az aktív szén adszorbeálni tudná. Általában jóval nagyobb molekulák - elsősorban méreganyagok, toxinok megkötésére szokták javasolni. (pl. hasmenést okozó baktériumtoxinok megkötésére)

2013. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Itt olvastam.


[link]

2013. máj. 29. 09:44
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbáltam utánaolvasni, és egymásnak ellentmondó cikkeket találtam.


Pl. ellenpélda:

"Ingestion of activated carbon prior to consumption of alcoholic beverages appeared to reduce absorption of ethanol into the blood. 5 to 15 milligrams of charcoal per kilogram of body weight taken at the same time as 170 ml of pure ethanol (which equals to about 10 servings of an alcoholic beverage), over the course of one hour, seemed to reduce potential blood alcohol content. Yet other studies showed that this is not the case, and that ethanol blood concentrations were increased because of activated charcoal use."

Elvileg az aktív szén csökkenti a véralkohol szintet, de egy másik kísérlet éppen az ellenkezőjét igazolta.


"Activated carbon does not bind well to certain chemicals, including alcohols..."

Az aktív szén nem kötődik jól bizonyos anyagokhoz, mint pl. alkohol..."


[link]

2013. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 3-as jól írja az adszorbeálás molekkula nagyság függő hisz egy vonzás ami a tömegtől függ.A közömbösítés meg mi a macskafarka ebben az esetben?Az alkoholt vagy elégetem vagy átalakítom de közömbösíteni nem lehet pld úgy mint a savakat amelyeket lúggal reagáltatva közömbös kémhatású só keletkezik.
2013. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A 2-es válaszát akartam jónak írni!
2013. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

"a hidrogénperoxid az a szer, mellyel csaknem minden betegség esetében sikerrel alkalmazható és nem minősül gyógyszernek, ráadásul minimum 200 éves kutatás áll mögötte,"

Hogyhogy az orvosok még csak nem is tudnak e csodaszerről?

2013. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nátriummal vagy Káliummal tudod közömbösíteni, azokkal sót képez, de azt nem ajánlom fogyasztásra :D
2013. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdésnél is előhozták a hidrogén-peroxidot sőt a petróleumot is mint potenciális rákgyógyszer. Végül is sejtméregnek jó mindkettő...


Azt mondanám hogy még gyorsabban berúghat ettől az illető. Az aktív szén megköti a felületén amit csak tud, így elképzelhetőnek tartom hogy az alkohol felszívódása gyorsul. Mint amikor éhgyomorra iszik a paraszt...

2013. máj. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt oldalon megtalálható még:

"...a hidrogénperoxid, mint nascens oxigénre bomló, erős antioxidáns..."


Az nagyon durva :D

2013. máj. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!