Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mióta van a fémeknek molekulája?

Mióta van a fémeknek molekulája?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen hallottam már, hogy a "fém molekulaszerkezete átalakul", "ezüstmolekulákat tartalmaz", "fémrács molekulái", stb. A fémekben nincs is kovalens kötés, meg a fémrácsos szerkezetnek sem ez a lényege. Akkor ezt az egészet hogy kell érteni?

#fém #kémia #szerkezet #alakítás #kötés #molekula #elektron #fémrács #ez de fura #beszarok mit ki nem találnak már ezek de komolyan
2017. jan. 5. 09:44
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
68%

Gyanítom, hogy itt fordítási hiba van, vagy simán nagyon nem szakértő fogalmazott.


Persze nem lehetetlen, hogy egy fémben is legyenek molekulák, de semmiképpen sem a fémrács részeként és a magányosan kószáló ezüstatomok esetén sem jogos a molekula szó.

Amúgy most elgondolkodtam, hogy a fémek gázállapotban képesek-e mondjuk elemi molekulákat képezni.

2017. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

'Amúgy most elgondolkodtam, hogy a fémek gázállapotban képesek-e mondjuk elemi molekulákat képezni.'


Nem. Gaz allapotban sima fematomok pattognak, nem all ossze molekulava.

2017. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ksözönöm, akkor meg végképp tényleg marhaság.
2017. jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amióta az emberek bagóznak a kémiatanulásra, sajnos.
2017. jan. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amióta kommunikáció-média szakos végzettséggel foglalkozik valaki tudományos újságírással, azóta divat a "fém-molekula" meg az "AIDS baktérium" és azóta vírus a tuberkulózis.
2017. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!