Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tartósítsam egy halott...

Hogyan tartósítsam egy halott állat testét?

Figyelt kérdés

Egy üvegben folyadékkal és benne egy állat, azt ilyesmit hogy nevezik?

Nemcsak csonttal, hanem hússal együtt épp testet is szeretnék tartositani.

Ehhez milyen folyadék kell? Hány gramm testhez mennyi folyadék kell?



2017. jan. 7. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
formalin vagy alkohol
2017. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom hogy ha kisebb állat, akkor injeckiós tűvel 90%-os alkoholt fecskendezel belé, és 70%-os alkoholban tárolod, és addig cserélgeted a folyadékot amíg már nem sárgul be. Ha nagyobb állattal dolgozol, akkor 10%-os formalint kell belenyomni (a formalinhoz már maszk is szükséges hacsak nem szabadtéren csinálod nagyon jó légmozgással), mert az alkohol már nem elég erős, és a belsőségei elkezdenek majd lebomlani. Ha ez megtörténik akkor látni fogod hogy az állat hasa elkezd bezöldülni, ilyenkor ki kell dobni és újrapróbálkozni. Ezért fontos hogy bármit is nyomsz bele, a hasi tájékra különösen oda kell figyelni. 90% százalékos alkoholban azért nem érdemes tárolni, mert ez már annyira erős hogy károsíthatja az állat testét. A tároló üvegnél fontos, hogy teljesen légzáras legyen, illetve hogy a fedél lehetőség szerint üvegből legyen, mert a fém be fog rozsdásodni. Vannak akik az első 2-3 hónapban alkohol helyett formalinban tárolják az állatot, és csak aztán teszik át a végleges alkoholba. Ezért nehéz egy egyértelmű útmutatót találni, mert mindenkinek megvannak a saját módszerei, ahogy ő maga szereti csinálni. Úgyhogy először kísérletezz apróbb állatokon, például lehet kapni fagyasztott egereket meg patkányokat kígyóknak, ez esetleg jó lehet kezdésnek. Tudom hogy az eredeti poszt már több mint, 4 éves, de hátha még tudtam újat mondani :)
2021. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!